LGS/YKS Tam İsabet

Ön Kayıt

Franchise Başvuru

ENDÜSTRİYEL TASARIM MÜHENDİSLİĞİ

endustriyel-tasarim-muhendisligi-1.jpg

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Nedir?
 
Yaratıcı fikirler, yaratıcı çözümler ve buluşların ekonomik alanlarda uygun hale getirilip uygulanmasını kapsayan ve yenilikler çağı olan günümüzde inovatif fikirler önemli bir yer tutmaktadır. Ürünlerin teknik özelliklerinin, yaratıcılıkla buluşarak geliştirilmesini sağlayan Endüstriyel Tasarım Mühendisliği, bugün özellikle uluslararası rekabette önemini göstermekte ve şirketlerin ilgili sektördeki pazar şansını artırmaktadır.
 
Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Ne İş Yapar?
 
Endüstriyel Tasarım Mühendisleri çalıştıkları şirketlerin ürün çeşitliliğinin artırılarak ilgili sektördeki pazar ihtiyaçları ile müşterilerinin beklentilerine yönelik ürün özelliklerini geliştirmek, ürünün iç ve dış pazarlarda rekabet edebilirliğini geliştirmeye yönelik çalışmaları kapsar. 
 
Endüstriyel Tasarım Mühendisleri Hangi Alanlarda Çalışır?
 
Endüstriyel Tasarım Mühendisleri üniversitelerde endüstriyel bilgiler ve inovasyon teknikleri hakkında kapsamlı eğitim almakta ve bu konularda donanımlı hale gelmektedirler. Endüstriyel Tasarım Mühendislerinin, makina imalat sanayi, cam, uçak, gemi, otomotiv, savunma sanayi, tıp, biyomedikal, seramik endüstrisi, plastik sanayi, moda, şirketlerin üretim teknolojileri bölümleri gibi geniş bir istihdam alanları bulunmaktadır.
 
Türkiye’de Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü Var Mı?
 
Türkiye’deki üniversitelerde Endüstriyel Tasarım Bölümü ve Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümü lisans düzeyinde bulunmaktadır.
 
Sınav Eğitim Kurumlarında öğrencilerimiz profesyonel akademik çalışmalarla desteklenmektedir. Alanında deneyimli  branş öğretmenlerinin bulunduğu, size en yakın  Sınav Eğitim Kurumlarını öğrenmek için 0312 285 99 77 numaralı hattımızdan bizimle iletişime geçebilir ya da Sınav Koleji resmi internet adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.
 
Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümü başarı sıralaması, Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümü taban puanları, 2020 2021 taban puanları, Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümü başarı sıralamaları, Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümü için kaç puan gerekir,Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümü başarı sırası, Endüstriyel Tasarım Mühendisliği TYT AYT YKS taban puanları 2020 2021, Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümü hangi üniversitelerde var, Endüstriyel Tasarım Mühendisliği hangi puan türü, kaç yıllık, Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Vakıf üniversite ücretleri ve Endüstriyel Tasarım Mühendisliği TYT AYT YKS taban puanları hakkında detaylı bilgi almak için Sınav Eğitim Kurumları Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
 

18.01.2022

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12