Franchise Başvuru

SATRANÇ OYUNUNU OYNAYABİLECEĞİNİZ EN İYİ 5 SİTE ÖNERİSİ

faydalari-saymakla-bitmeyen-satranc-sporunu-oynayabileceginiz-en-iyi-5-site-onerisi-1.jpg

SATRANÇ OYUNUNU OYNAYABİLECEĞİNİZ EN İYİ 5 SİTE ÖNERİSİ


Zihinsel ve sosyal ilişkiler anlamında faydaları saymakla bitmeyen satranç oyununu online olarak oynayabiliyor muyuz? Bu sorunun cevabı: Evet. 
 
İşte satranç oyununu kolay bir şekilde öğrenebileceğiniz, oynayabileceğiniz ve kendinizi geliştirebileceğiniz en iyi 5 site önerisi:
 
1 – chess.com : 150.000’den fazla oyun içeren yapısı, online seçenekleri,oyuncuya ya da bilgisayara karşı oynanan seviye seçenekleri ile karşımıza çıkan sitede satranç ile ilgili kaynaklar ve yayınlara da rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
 
2  –  lichess.org : Satranç oyununun temel prensiplerini öğrenebilir, egzersiz ve çalışmalarla kendinizi rahatlıkla geliştirebilirsiniz. İster yeni bir oyun kurabilir isterseniz turnuvaları online olarak izleyebilirsiniz.
 
3 – chess24.com : Online oynanan turnuvaları takip edebilir, gösterileri ve video serilerini rahatlıkla izleyebilirsiniz. Satranç oyunu ile ilgili haberlerin ve e-kitapların bulunduğu sitede satrancı öğrenebilir, satranç oyununu online olarak da oynayabilirsiniz.
 
4 – chesspuzzle.net : Gerçek turnuvalardan yola çıkılarak oyunlaştırılan bulmacalardan zengin siteyi bilgisayarın yanı sıra tablet ve akıllı telefonlardan da rahatlıkla kullanabilir, bulmacaları rahatlıkla oynayabilirsiniz.
 
5 – tsf.org.tr : Güncel ve ulusal satranç haberleri ile satranç oyunu turnuvaları takip edebileceğiniz, lisanslı satranç sporcusu olmak için başvuru yapabileceğiniz bir site.
 
Çocuklarda düşünme becerilerinin gelişmesini sağlayan satranç siteleri için size 2 önerimiz daha var:
 
1 –  chesskıd.com : Çocuklar için özel olarak tasarlanan satranç oyunu sitesi oldukça güvenli. Kişisel bilgilerin olmadığı sitede sohbet sınırlı olarak yapılabiliyor. Okul satranç programlarını yürütmek için uygun hale getirilen site, ilgi çekici, çevrimiçi müfredata sahip. Satranç oyunu sitesinde ayrıca her seviyede turnuvalar düzenlenebiliyor.
 
2 – chessmatec.com : Özel olarak hazırlanan satranç oyunu sitesinde çocuklar için satrancın temellerinden, gelişmiş taktiklere kadar birçok stratejik hamle öğretiliyor. 13 dil seçeneğine sahip sitede çocuklar eğlenceli ve interaktif bir şekilde satranç öğrenebiliyorlar.

Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmekteyiz. Alanında profesyonel ve yenilikçi öğretmenlerimizin bulunduğu, size en yakın Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumlarını öğrenmek için 0312 285 99 77 numaralı hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz ya da https://sinav.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.


 
Satranç Nedir?

Kralların Oyunu Olarak Bilinen Satrancın Faydaları

Anaokulunda Satrancın Önemi

15 Maddede Satrancın Faydaları

Okul Öncesi Dönemde Satranç Eğitiminin Faydaları

29.03.2022

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12