Ön Kayıt

Kulüp Tercihleri

Franchise Başvuru

GELENEKSEL BİLİM KAMPI 11-12 HAZİRAN 2022 TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞTİ

geleneksel-bilim-kampi-11-12-haziran-2022-tarihleri-arasinda-gerceklesti-1.jpeg

GELENEKSEL BİLİM KAMPI 11-12 HAZİRAN 2022 TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞTİ


Sınav Kolejinin geleneksel etkinliği olan Bilim Kampı 11 -12 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleştirildi.
 
Bilim Kampında Ankara Sınav Koleji öğrencileri branş öğretmenleri eşliğinde ders içerikli eğlenceli oyunlarla keyifli zaman geçirdiler. Öğrencilerimiz üniversitelerden gelen akademisyenlerin eşliğinde gözlem ve deneyler yaparak bilimsel süreçlerin birer parçası olma heyecanını yaşadılar.
 
Akşam saatlerinde müzik ve sanat etkinliği ile eğlenceli vakit geçiren öğrencilerimiz, okulumuzda bulunan gözlemevinde Astronomi öğretmeni ile gözlem yaptılar ve ardından geceyi okulda çadırlarında kalarak geçirdiler. 

SINAV KOLEJİ “VI. BİLİM KAMPI" ETKİNLİĞİ


Sınav Koleji tarafından, 11-12 Haziran 2022 tarihlerinde düzenlenen “VI. Bilim Kampı” etkinliğinde Gazi Eğitim Fakültesi, Biyoloji Eğitimi Ana Bilim Dalı öğrencileri, Prof. Dr. Mehmet YILMAZ ve Prof. Dr. Osman ÇİMEN’ in koordinatörlüğünde yerini aldı.
 
Sınav Koleji tarafından her yıl ortaokul 7. Sınıf öğrencileri için geleneksel olarak düzenlenen bilim kampının bu yıl altıncısı gerçekleştirildi. Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Metin ÖZER, Sınav Koleji Ortaokullar Koordinatörü Nazlı YILMAZ, Temel Bilimler Koordinatörü Demet İKİNCİ, Ortaokul Müdürü İbrahim MALAŞTEPE (Gazi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Ana Bilim Dalı mezunu) ve Bilim Kampı Koordinatörü Evre OĞUZERSOY (Gazi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Eğitimi Ana Bilim Dalı mezunu) kamp süresince etkinlikleri yakından takip ettiler.
 
Gazi Üniversitesi Biyoloji Eğitimi Ana Bilim Dalı öğrencileri Sınav Koleji Bilim Kampı etkinliğine gönüllülük esasına göre katıldılar. Öğrencilerimiz ve gerçekleştirdikleri etkinlikler; Bir Damla Suda Hayat, Kuş ve Memeli Alyuvarları Aynı mı?, Akciğer Kapasitenizi Ölçelim,  Biyoçeşitlilik: Omurgalı Hayvanlar, Biyoçeşitlilik: Omurgasız Hayvanlar,  Biyoçeşitlilik: Böcekler, Örnek Alan Yöntemi ile Bir Bölgedeki Papatyaların Populasyon Yoğunluğunun Tahmin Edilmesi, İşaretleme, Bırakma ve Tekrar Yakalama Yöntemi ile Bir Adadaki Ceylan Populasyonunun Boyutlarını Tahmin Edelim, Mendel Genetiği: Üreyen Boncuklar,Müzik Eşliğinde Sandalye Kapmaca Oyunu şeklinde gerçekleşti.
 
Sınav Koleji 7. Sınıf öğrencileri stantları gruplar oluşturarak istasyonlar şeklinde gezip bire bir etkinliklerin tamamına katıldılar. Eğlenerek, sorgulayarak, tartışarak ve yorumlayarak bilimin gizemli doğasını keşfetmeye çalıştılar. Sınav Koleji öğrencilerine rehberlik eden tüm öğretmenler de öğrencileri ile birlikte etkinliklere katıldılar. Etkinliklerin aralarındaki molalarda Gazi Üniversitesi Biyoloji Eğitimi Ana Bilim Dalı öğrencileri Sınav Koleji yöneticileri ve öğretmenleri ile sohbet etme ve saha hakkında bilgi edinme fırsatını buldular. 
 
Etkinliklerin tamamlanmasının ardından yapılan törende Sınav Koleji Yöneticileri tarafından Gazi Üniversitesi Ana Bilim Dalı öğretim üyelerine plaketleri, Gazi Üniversitesi Biyoloji  Ana Bilim Dalı öğrencilerine ise katılım ve teşekkür belgeleri takdim edildi.
16.06.2022

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12