Franchise Başvuru

HİPPO ULUSLARARASI İNGİLİZCE DİL SINAVI NEDİR?

hippo-uluslararasi-ingilizce-dil-sinavi-nedir--1.png

HİPPO Nedir?

Hippo Uluslararası Dil Sınavı, GateHouse Awards ve Mizzou International desteği gerçekleşen uluslararası İngilizce Dil Sınavıdır. HİPPO Uluslararası İngilizce Sınavı her yıl 50’den fazla ülkede ve 70 binden fazla katılımcı ile gerçekleşir. HİPPO Uluslararası İngilizce Sınavı farklı dünya vatandaşlarının ve farklı kültürlerin bir araya gelerek karşılıklı konuşma ve iletişim kurmasını hedefler. Gate House Awards ve Mizzou International tarafından desteklenen bu yarışmaya 6 yaşından itibaren katılmak mümkündür. 
 
HİPPO Uluslararası İngilizce Sınavı Türkiye'de Ne Zaman Uygulanmaya Başlandı?
 
HİPPO Uluslararası İngilizce Sınavı farklı ülkelerden dil okulları, üniversiteler ve ingilizce öğretmenleri ile birlikte İngilizce sınavlarını uygulamaktadır. Türkiye’de ise ilk kez 2017 yılında İngilizce öğretmenleri ve Hippo'yu destekleyen kuruluşların işbirliği ile sınavlarını uygulanmıştır.
 
HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı Kaç Aşamadan Oluşur?
 
HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı 3 aşamadan oluşmaktadır. Bunlar ; Çeyrek Final, Yarı Final ve Final aşamalarıdır.
 
HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı Çeyrek Finali okullarda yapılmaktadır.
 
HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı Yarı Finali HİPPO Sınav Merkezlerinde veya okullarda Hippo gözetmenleri tarafından yapılmaktadır.
 
HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı Finali ise  Venedik'te yapılmaktadır. Final sınavına finalist öğrenciler sorumlu öğretmenleri ile birlikte katılırlar. Sınavın tüm giderleri (transferler, konaklama, yeme-içme, Final sınavı katılım) HİPPO tarafından karşılanır. Sadece yol masrafı bireysel olarak karşılanmaktadır. HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı  2022  Finali Roma'da yapılacaktır.  
 
HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavında finale çıkamayan ancak finale giden öğrencilere yakın puan alan öğrenciler için de European Qualifiers aşaması bulunmaktadır. Bu aşamada başarı gösteren öğrenciler de yine HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı Finaline davet edilirler.
 
HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavına Kayıt
 
HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavına kayıt olmak için sorumlu öğretmenler tarafından Okul Kayıt formunu doldururlar ve gerekli şifreler alırlar. Öğrencilerin kayıtları da bu şekilde yapılmış olur. Okullar HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavına en az 10 öğrenci ile katılabilmektedir. 
 
HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı sertifikaları uluslararası geçerliliği olan GateHouse Awards sertifikalarıdır!

Sınav Eğitim Kurumları öğrencileri, okul bünyesinde verilen özel eğitim sayesinde uluslararası yarışmalarda  başarı sertifikaları almaktadır. Öğrencilerimiz, uluslararası yarışmalara katılarak yaptıkları çalışmalar dışında, İnteraktif İngilizce günleriyle de sene boyunca her ay farklı bir ürüne imza atarlar. Sınav Koleji öğrencilerinin İngilizce Dil Yeterlilikleri, okulun kendi bünyesinde bulunan Yabancı Dil Eğitim Koordinatörlüğü tarafından objektif olarak değerlendirilmektedir. 
 
 
 

22.01.2022

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12