LGS/YKS Tam İsabet

Ön Kayıt

Franchise Başvuru

İDEAL BESLENME ÇANTASINDA NELER OLMALI

ideal-beslenme-cantasinda-neler-olmali-1.jpg

Çocukların sağlıklı fiziksel ve mental gelişimleri ile sağlıklı büyüme hızını yakalayabilmeleri için vitamin, protein, iyot, demir ve B12 vitamininden zengin besinler tercih edilmelidir. Ev ortamında sağlıklı beslenme alışkanlıklarının çocuklara kazandırılması ile beraber okul çağında da aynı alışkanlıkların büyük ölçüde devam ettiği görülüyor. 
 
Peki, sağlıklı bir beslenme çantasında neler olmalı? Çocuğunuzun severek tüketeceği besleyici gıdalar nelerdir? İdeal bir beslenme çantasında neler olmalı?
 
İşte çocuklarınızın ara ya da ana öğünde severek tüketeceği sağlıklı ve pratik  gıda kombinasyonları:
  • Tam tahıllı ekmek arasına koyulacak yağsız tavada yapılmış köfte ya da tavuk – ayran -mevsim meyvesi
  • Peynirli, domatesli, maydanoz ve biberden oluşan sağlıklı bir sandviç – taze sıkılmış mevsim meyvelerinin suyu
  • Ev yapımı kek  – süt
  • Ev yapımı sebzeli kiş – soğuk salata – ayran
  • Kuruyemiş, taze ya da kuru meyveler ve pekmez/bal kullanılarak yapılmış granola – süt
  • Lavaş arasına sarılmış bol sebzeli tavuk ızgara dürüm -ayran -kuruyemiş
  • Peynirli ve ev yapımı sucuk ile tatlandırılmış tost – taze meyve suyu ya da limonata – bir meyve
Öğrencilerin fiziksel ve bilişsel gelişimleri için yemek yemenin önemini bilen Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumları, okul bünyesinde görev yapan profesyonel diyetisyenler tarafından hazırlanan bir beslenme programı oluşturur ve uygular. Oluşturulan sağlıklı beslenme programı ile gelişim çağındaki öğrenciler obezite ve kötü beslenmeye dayalı hastalıklardan ve rahatsızlıklardan korunur. Sınav Kolejinde menüler öğrencilerin fiziksel gereksinimleri ve besinlerin kalori değerleri dikkate alınarak hazırlanır. Yemeklerin pişirilmesinden sunumuna kadar sıkı bir hijyen politikası uygulanır.

Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumları olarak eğitim çağındaki öğrencilerin  sağlıklı ve düzenli beslenmesi gerektiğine inanıyoruz. Büyüme çağındaki bireylerin ana öğünlerini ihmal ederek alternatif bir alan olarak gördükleri kantin anlayışına karşı geliştirilen Sınav Kolejinde, okul beslenme anlayışını destekleyecek farklı yaş gruplarının ihtiyaç ve önceliklerine göre belirli saatlerde açık tutulan organik kantinler oluşturulmuştur.
 
Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizin düzenli ve sağlıklı beslenmeleri gerektiğine inanıyoruz. Size en yakın Sınav Koleji ile Sınav Eğitim Kurumlarını öğrenmek için 0312 285 99 77 numaralı hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz ya da https://sinav.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
 

13.08.2021

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12