Ön Kayıt

Kulüp Tercihleri

Franchise Başvuru

İngilizce Öğrenmek Neden Önemli? Nasıl İngilizce Öğrenirim? İngilizcemi Nasıl Geliştirebilirim?

ingilizce-ogrenmek-neden-onemli-nasil-ingilizce-ogrenirim-ingilizcemi-nasil-gelistirebilirim--1.jpg

İngilizce Öğrenmek Neden Önemli? Nasıl İngilizce Öğrenirim? İngilizcemi Nasıl Geliştirebilirim? 

 
İngilizce Öğrenmek Neden Önemli? Nasıl İngilizce Öğrenirim? İngilizcemi Nasıl Geliştirebilirim? Tüm bu soruların cevapları makalemizde…
 

Nasıl İngilizce Öğrenirim?
 

Günümüzde okul hayatı boyunca nitelikli ve kaliteli ingilizce dersi almamış olan bireyler ingilizce öğrenmek için nereden başlayacağını bilemiyor. İngilizceye başlayan kişiler ise öğretim tekniklerinin yetersizliğinden ve yanlış uygulanmasından dolayı ilerleme sağlayamıyor ve belirli bir noktada takılıp kalıyor. İngilizce öğrenme probleminin daimi olarak kişinin karşısına çıkmasındaki en büyük neden ise uygulanan ingilizce eğitim tekniklerinin, günümüz eğitim metotlarına uygun olmaması, İngilizce eğitim tekniklerinin kişilerin ihtiyaçlarına yönelik planlanamaması ve İngilizce öğrenmede istenilen sonuca ulaşmada yetersiz kalınmasıdır. 
 
İngilizce öğrenmek yeni öğretim metotlarıyla kişilerin hayatında çözülemeyen bir problem olmaktan çıkıyor.

İngilizce, tüm Dünyada öğrenilmesi gereken bir dildir ve İngilizce öğrenmek için en yaygın dil materyaline sahip olan yabancı dildir. 

 

İngilizce Öğrenmek Zor Mudur?

 
İngilizce öğrenmek zor değildir. Dünya üzerinde kişiler tarafından öğrenilen en kolay dilin İngilizce olduğunu söylemek mümnkündür. Bu anlamda İngilizce öğrenmek kolaydır. İngilizcenin gramer yapısı diğer dillerle karşılaştırıldığında oldukça basittir. Bu bakımdan İngilizce öğrenmek oldukça kolaydır. İngilizce gramer kuralları aynı bir matematik gibi düşünülebilir. 
 
Diller arasında etkileşim ve birbirine geçen kelimeler her zaman bulunur. Türkçede de İngilizceden geçen bir çok kelime bulunmaktadır. Aslen farkında olmadan ingilizce kelimeleri gündelik hayatımızda sıklıkla kullanmaktayız. İngilizce öğrenmek aslında gündelik hayatta ingilizcenin kullanımının sıklığına göre gelişim göstermektedir.
 

İngilizce Öğrenmek Neden Önemli? Neden İngilizce Öğrenmeliyiz?
 

İngilizce öğrenmek neden önemli?

Dünyada en yaygın olarak kullanılan dil, küresel bir dil olan İngilizcedir.


Birçok insan İngilizce öğrenmek için hayatının belirli dönemlerinde eğitimsel destek alarak İngilizce öğrenir. İşte İngilizce öğrenmek için en iyi sebepler : 
 

Neden İngilizce Öğrenmeliyiz? İngilizce Öğrenmenin Faydaları

 
İngilizce öğrenmek bir kişinin akademik ve iş hayatı için yapacağı en iyi yatırımdır. İngilizce öğrenmek kişinin farklı ülkeleri tanıması, farklı ülkelerdeki insanlarla daha rahat iletişime geçebilmesi için en önemli kazanımlardan biridir. Dünya üzerinde bir milyardan fazla insan ingilizce konuşmaktadır. Kişiler hızla gelişen dünyada daha fazla kişi ile iletişime geçebilmek ,onları anlamak, farklı alanlarda yeni bilgiler edinmek ve bildiklerini aktarabilmek için İngilizce öğrenmek gerekliliğinin farkındadır.

İngilizce öğrenmek bir kişinin akademik ve iş hayatı için yapacağı en iyi yatırımdır


İngilizce öğrenmek kişinin ufkunun açılmasını sağlar ve profesyonel kariyerin güçlenmesine olumlu etkileri bulunur.  Aynı akademik eğitime sahip bireylerde ingilizce bilen kişilerin diğer ingilizce bilmeyen kişilere oranla daha başarılı oldukları aşikardır.

İngilizce uluslararası diplomasi, uluslararası ticaret, mobil uygulamalar, elektronik ticaret, mühendislik ve birçok alanda kullanılan ortak dil durumundadır. İngilizce öğrenmek, yabancı dil becerilerinin gelişmesini sağlar.

İngilizce dünyadaki sonsuz bilgi kaynağının kapılarını sonuna kadar açmaya yardımcı bir dildir 
 

Neden İngilizce Öğrenmeliyiz? İngilizce Öğrenmenin Faydaları

 
İngilizce öğrenmenin faydaları arasında akademik başarıdan iyi bir kariyer hayatına kadar geniş bir çerçeve mevcuttur. İngilizce öğrenmenin faydaları herkesin bildiği genel özelliklere sahiptir. İngilizce öğrenmek ile iş hayatında ve profesyonel eğitim hayatında daha üst noktalara çıkabilmektedir. Kişinin kariyerinde üst sıralarda yer alması ise profesyonellikte bir adım önde olmasına, kurumsal firmalarda çalışma fırsatı yakalamasına,  yüksek maaş almasına, yurtdışı iş imkanından faydalanmasına yardımcı olmaktadır.
 
Daha temel bir düşünce yapısı ile düşünecek olursak, ​ İngilizce öğrenmek yabancılarla daha rahat iletişim kurulmasına, İngilizce haber ya da akademik yayınları okuyup anlamaya, çeviri ihtiyacı olmadan yabancı dizi veya yabancı bir filmi altyazısız bir şekilde izlenmesine, akademik anlamda kariyer yapmaya kadar birçok konu ingilizce bilmenin ve ingilizce öğrenmenin faydalarından ve avantajlarından sadece birkaçıdır. 

İngilizce, haber ya da akademik yayınları okuyup anlamaya, akademik anlamda kariyer yapmaya,  yabancılarla daha rahat iletişim kurulmasına,  çeviri ihtiyacı olmadan yabancı dizi veya yabancı bir filmi altyazısız bir şekilde izlenmesine ve daha bir çok alanda kişinin gelişmesine ve ilerlemesine yardımcı olmaktadır.

Neden İngilizce Öğrenmeliyiz? İngilizce Öğrenmenin Faydaları
 
 

Nasıl İngilizce Öğrenirim? Evde Nasıl İngilizce Öğrenilir?

 

Nasıl İngilizce Öğrenirim? İngilizce Öğrenmek İçin Müzik Dinleyin

 
İngilizce öğrenmek için müzik dinleyin. İngilizce bugün Dünyada en yaygın olarak öğrenilen yabancı dildir. Bu anlamda en fazla üretilen müzikler de İngilizce olmaktadır. Ana dili İngilizce olmayan kişiler ve sanatçılar da İngilizce şarkı söylemektedirler. Çünkü İngilizce şarkı söylemek Dünyada tanınırlığın artması anlamına da gelmektedir. 

Ana dili İngilizce olmayan sanatçılar da İngilizce şarkılar söylemektedir. Örnek verecek olursak Türkiye Eurovision birinciliğini Sertap Erener’in İngilizce söylediği şarkı ile kazanmıştır.
 
İngilizce öğrenmek için müzik dinlemeyi bir araç olarak kullanabilirsiniz. Müzik, kendi kendine İngilizce öğrenmenin en zevkli ve kolay yollarından biridir. Müzik ile İngilizce öğrenmenin en iyi yanı, sözlerin aklında iyi bir şekilde kalması. Farkına varmadan, en sevdiğiniz İngilizce şarkıları dinlediğiniz zaman yeni bir kelime, cümle, kalıp ya da telaffuz öğrenebilirsiniz. Genel olarak İngilizce şarkılarda kullanılan dil ise günlük konuşma İngilizcesi olduğundan İngilizce günlük konuşma İngilizcesi olarak rahatlıkla öğrenilebilir.
 

 

Nasıl İngilizce Öğrenirim? İngilizce Öğrenmek İçin Kitap Okuyun

 
İngilizce öğrenmek için kitap okuyun. İngilizce öğrenmek için kitap okumak en klasik yöntemlerden biridir. Eğer kitap okuma alışkanlığınız varsa İngilizce öğrenmek için kitap okumaktan çekinmez ve bu güzel alışkanlığı İngilizce öğrenmek için kullanabilirsiniz. 
 
Bugün hemen her yerde başlangıç seviyesinden profesyonel seviyeye kadar her seviyede ingilizce öğrenmek için kitaplar bulunuyor.

İngilizce öğrenmek için başlangıç seviyesi, orta seviye, ileri seviye ile seviyenize uygun kitaplar seçilmelidir. Her gün belirli bir saati İngilizce öğrenmek için kitap okuma saati olarak belirlemelisiniz. Seviyenize uygun İngilizce kitap seçimi ile kitap içindeki bilmediğiniz kelimelerin altını çizerek ve cümle kalıpları arasındaki farklara bakarak ingilizce öğrenmek mümkün olmakta.

ngilizce öğrenmek için kitap okumak kişinin İngilizce öğrenmesini motive eden bir alışkanlık oluşmasına da yardım etmektedir. İngilizce öğrenmek için kitap okumak ingilizceye olan ilginin artmasını sağlamaktadır. İlk başta tüm cümleler anlaşılmasa da zaman içinde tekrar edilen cümle kalıpları ile İngilizce öğrenmek kolay ve eğlenceli olmaktadır. 

 


 

Nasıl İngilizce Öğrenirim? İngilizce Öğrenmek İçin Dizi ve Film İzleyin

 
İngilizce öğrenmek için dizi ve film izleyin. İngilizce duyarak ve konuşarak öğrenilir. 
 
Bir çocuk bebeklikten itibaren çevresindeki sesleri duyar, dinler ve benzer sesler çıkarmaya başlar. Başlangıçta hiçbirşey anlamamasına rağmen, zaman içinde sesleri tekrar ederek öğrenmeye başlar.  daha sonra bu sesleri anlamlandırır. Konuşmayı öğrenirken bir çocuk yazarak ya da okuyarak öğrenmez. Konuşma esasen duyarak ve tekrar ederek öğrenilir.  Öğrenilen kelimeler ise bir müddet sonra kısa cümlelere dönüşür. Daha sonra kelime sayısını artıran çocuk kelimeleri anlamlı bir şekilde duyduğu gibi dizerek daha uzun cümleler haline getirir ve konuşmaya başlar. 
 
İngilizce öğrenmek için dizi ve film izlemek aynı çocukların ana dili öğrenme aşamaları gibidir. Çoğunlukla diziler ve filmlerin kaynağı Amerikadır. Bu yüzden de ingilizcedir. Popüler olan dizi ve filmlerin ingilizce olması, ingilizce öğrenmek için bir fırsattır. Eğer dizi ve film seyretmekten hoşlanan biri iseniz o zaman ingilizce olarak dinlediğiniz ve seyrettiğiniz dizi ve film serileri sizin ingilizce öğrenmenizi kolaylaştıracak yöntemlerden biridir. Özellikle ingilizce dizi ve film seyrederken anadil altyazı seçeneğini kapatmak ve orjinal haliyle dinlemek ve İngilizce altyazı seçeneğini seçerek okuyarak ve dinleyerek bir dizi ve filmi izlemek ingilizce öğrenmek için yararlı bir yöntemdir.


İngilizce duyarak ve konuşarak öğrenilir

 
Önceden izlenilen ve repliklerini ezberlediğiniz dizi veya filmleri ingilizce olarak dinlemek de İngilizce öğrenmek için alternatif bir yoldur. Böylece film ve dizilerde geçen anadilinizde bildiğiniz kelimeleri ve diyalogları İngilizce ile eşleştirebilirsiniz. Böylece ingilizce söylenenlerin daha kolay bir şekilde anlaşılması mümkün olabilir.

Dizi ya da film izlerken hoşunuza giden cümle kalıplarını özel olarak ingilizce not tuttuğunuz deftere yazmak da ingilizcede kullanılan kalıpların öğrenilmesi bakımından yaralıdır. Not aldığınız ingilizce kelimeleri günlük konuşma içinde kullanmanız da İngilizce öğrenmenin ve konuşmanın aslında aşılması kolay bir yetenek olduğunu sizin farketmenizi sağlar.
 
İngilizce bugün dünya genelinde kullanılan küresel bir olmasından dolayı en fazla materyale sahip yabancı dil olma özelliğinde. 
 


 

Nasıl İngilizce Öğrenirim? İngilizce Öğrenmek İçin İngilizce Haber Kanallarını İzleyin

 
İngilizce öğrenmek için ingilizce haber kanallarını izleyin. Güncel haberleri takip etmek hem ülkemizdeki hem de dünyadaki yaşanan gelişmeleri takip edebilmek adına önemlidir. Arkadaş ortamlarında güncel haberler hakkında bilgi sahibi olarak söz hakkına sahip olmanız sizin genel kültüre önem verdiğinizi de ortaya koyar.

Güncel haberler için gündemi takip etmek ve güncel gündem haberlerinden bilgi sahibi olmak, konuşmalara dahil olmak ve fikirlerinizi belirtmek için oldukça önemlidir. Genel olarak herkes bir arkadaş ya da topluluk ortamında gündem haberlerinden ve güncel haberlerden bahseder. Güncel haberler ve gündem haberleri hakkında birşey dinlemeyen bir kişinin ise günden haberleri ile ilgili konuşmalara katılması kolay değildir. 
 

 
 

İngilizce Öğrenmek İçin İngilizce Haber Sitelerinden İngilizce Haber Okuyun
 

İngilizce haber sitelerinden ingilizce haber okumak, ingilizce cümle yapısını anlamanıza yardımcı olur. İngilizce haber sitelerinden ingilizce haber okumak, ilk başta hiç ingilizce bilmeyen bir kişi için soru işaretlerine sebep olabilir. Öncelikle aynı haberin türkçe yazılmış bir versiyonunu okumak daha sonra İngilizce olarak yazılmış halini okumak, iki dili karşılaştırmak ve İngilizce öğrenmek için iyi bir yoldur. Anadilde okunan haberlerin ingilizce versiyonunu okumak kelimelerin birbiriyle karşılaştırılması, kelimelerin anlaşılması, kalıpların ve kelimelerin birbirleriyle ilişkilendirilmesi ve  hafızada yer edinmesi bakımından düşünüldüğünde ingilizce öğrenmek kolay olmaktadır. 
 

 

İngilizce Öğrenmek İçin İngilizce Haber Kanallarından İngilizce Haber Dinleyin
 

İngilizce haber kanallarından ingilizce haber dinlemek, kelime ve cümle kalıbı olarak beyinde yer etmesini ve İngilizceye aşina olmanızı sağlar. İngilizce haber kanallarından ingilizce haber dinlemek ilk başta karışık, karmaşık, çözülmesi ve öğrenmesi zor gibi görünse de zaman içinde alışılmaktadır. İngilizce öğrenenler için özel olarak hazırlanan haber sitelerini dinlemek İngilizce öğrenmeye yeni başlayan kişiler için faydalı olmaktadır.

İlerleyen zamanlarda ingilizce haber kanallarından ingilizce haber dinlemenin faydalarını görecek, iyi bir dinleyici olmanın yanı sıra ve konuşmalara aktif olarak da katılabileceksiniz. İngilizce haber kanallarından ingilizce haber dinleyerek hem dünyada neler olup bittiğini öğrenebilir hem de İngilizce öğrenmenize katkı sağlayacak yararlı bir aktivite yapabilirsiniz. 
 
 
 

Nasıl İngilizce Öğrenirim? İngilizce Öğrenmek İçin Cep Telefonunuzdan İngilizce Uygulamalar Yükleyin

 
İngilizce öğrenmek için cep telefonunuzdan İngilizce uygulamalar yükleyin.  Bugün birçok kişi ya da firma ücretsiz ingilizce cep telefonu uygulaması yapıyor. Ücretsiz ingilizce cep telefonu uygulamaları ile okuma, dinleme, yeni kelime öğrenme ve cümle oluşturma kalıplarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Evde ingilizce öğrenmek için adeta biçilmiş kaftan olan  ücretsiz ingilizce cep telefonu uygulamaları ile evde, tatilde,otobüste, metroda ya da hafta sonu gittiğiniz bir parkta yani boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz her ortamda rahatlıkla kendiniz ingilizce çalışmalar yapabilirsiniz. Ücretsiz cep telefonu uygulamaları ingilizce öğrenmek için harika bir seçenektir. 
 

 

Nasıl İngilizce Öğrenirim? İngilizce Öğrenmek İçin Cep Telefonunuzdan İngilizce Türkçe Çeviri Programları Yükleyin

 
İngilizce öğrenmek için cep telefonunuzdan İngilizce Türkçe Çeviri programları yüklemek iyi bir seçenektir.  İngilizce Türkçe Çeviri programları ile gittiğiniz ortamlarda konuşmalara katılabilir, fikirlerinizi rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Evet, belki bu zaman alıcı olabilir ama İngilizce öğrenmek için çoğu kişinin kullandığı  İngilizce Türkçe Çeviri programları ile ingilizce öğrenmek artık daha pratik bir hale geliyor.

Arkadaş toplantılarının yanında uluslararası yapılan etkinliklerde de İngilizce Türkçe Çeviri programlarından yardım alabilir ve ingilizceyi öğrenebilirsiniz. İngilizce öğrenmek için kullanacağınız bu programlar ile kariyerinizde de aşama kaydedebilirsiniz. 
 


 

Nasıl İngilizce Öğrenirim? İngilizce Öğrenmek İçin Her Anı Değerlendirin
 

İngilizce öğrenmek için her anı değerlendirin. İngilizce öğrenmek için hemen her yerde  ingilizceye zaman ayırmak ve bunun için zaman yaratmak gerekir. Boş zamanlarınızda, boş anlarınızda İngilizce film ve dizi izleyerek, müzik dinleyerek, akıllı telefonunuzdan ücretsiz ingilizce cep telefonu uygulamaları indirerek, İngilizce konuşan kişilerle arkadaş olarak ve onlarla iletişime geçerek İngilizce dil becerilerinizi geliştirebilir ve ingilizce öğrenebilirsiniz.

Online podcast dinlemek, ya da seviyenize uygun ingilizce kitap okuyarak da ingilizce öğrenmek mümkün olmakta. Unutmayın! İngilizce öğrenmek için İngilizceye zaman ayırmak ve sabırla ingilizce öğrenmeye çalışmak , ingilizce öğrenmek için önemlidir. 
 

 
 

Nasıl İngilizce Öğrenirim? İngilizce Öğrenmek İçin Pratik Yapın
 

İngilizce öğrenmek için pratik yapmak ingilizce dil becerisinin gelişmesine ve ingilizcede hızlı bir şekilde yol almanıza yardımcı olur. İngilizce konuşan kişilerle iletişime geçmeye çalışmak, onlarla ingilizce anlaşmaya çalışmak, onları anlamaya çalışmak ve en önemlisi konuşmaya çalışmak ingilizce öğrenmenin gerekliliklerinden biridir.  İngilizce konuşan kişilerle konuşmaktan çekinmemek ve bu dili öğrenmeye çalıştığınızı unutmamanız gerekmektedir. 
 

 
 

Nasıl İngilizce Öğrenirim? İngilizce Öğrenmek İçin İngilizce Konuşun

 
İngilizce öğrenmek için ingilizce konuşmak önemlidir. İngilizce konuşan kişilerle belirli aralıklarla ya da sürekli olarak bir araya gelmek ve onlarla ingilizce konuşmak, ingilizce öğrenmek için ideal bir yöntemdir. Eğer çevrenizde İngilizce konuşan kişiler yoksa o zaman  online ya da yüz yüze ingilizce konuşma kulüplerine üye olabilirsiniz.

İngilizce konuşma kulüplerinde ingilizce olarak iletişim kurulur ve kişiye ingilizce iletişim kurması için destek sağlanır. Türkçe konuşmanın yasak olduğu İngilizce konuşma kulüplerinde ilk başlarda günlük konuşmalara yer verilirken, sonraki aşamalarda daha önce belirlenen bir konu ele alınarak o konu üzerinde ingilizce konuşmalar gerçekleştirilir. Önceden belirlenen konulara hafta boyunca hazırlanmak cümle kurulması ve düşünceleri cümle kalıpları üzerinden ifade etmek için iyi bir yol olabilir. Bu sayede spontane olarak belirlenen bir konudan ziyade üzerinde odaklanılan ve çalışılan bir konu olduğu zaman İngilizce öğrenmek daha etkili olmaktadır. 
 
Sonraki aşamalarda ise İngilizce konuşma kulübünde  spontane olarak belirlenen konularda konuşmak hem kulüpteki diğer insanların ingilizce kurduğu cümle yapılarını dinlemek, yeni kelimeler öğrenmek bakımından da faydalı olmaktadır. İngilizce konuşma kulüplerinde moderatör ya da öğretmen olan kişinin ise anadili İngilizce olan bir kişi olması ise bir ingilizce konuşma kulübünün olmazsa olmazıdır. 
 

 
 

Nasıl İngilizce Öğrenirim? İngilizce Öğrenmek İçin Online İngilizce Konuşma Kulübüne Katılın

 
İngilizce öğrenmek için online ingilizce konuşma kulübüne katılın. Eğer zamanınız kısıtlı ise online uzaktan eğitim ve online ingilizce konuşma kulüplerinden etkili bir şekilde İngilizce öğrenmek mümkün. Ana dili İngilizce olan kişilerden verilen Online İngilizce Konuşma Kulüplerine kayıt olarak İngilizceyi pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kulüpleri daha çok 7/24 canlı konuşma sınıflarından oluşur. Anadili ingilizce olan öğretmenler ile 7/24 konuşma pratiği yapılabilen Online İngilizce Konuşma Kulüpleri hem zaman tasarrufu hem de maddi bakımdan daha avantajlı konumda olmaktadır. Online İngilizce Konuşma Kulüpleri istenildiği kadar konuşulabilen platformlar olduğu için ingilizce öğrenmek isteyen kişiler için fazlasıyla konuşma pratiğinin yapılldığı yerlerdir. 
 
 

02.06.2022

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12