LGS/YKS Tam İsabet

Bursluluk Sonuç

Franchise Başvuru

MOBİL UYGULAMA VE OYUN GELİŞTİRİCİSİ

mobil-uygulama-ve-oyun-gelistiricisi--1.jpg


Mobil Uygulama ve Oyun Geliştiricisi Ne Demek?
 
Mobil uygulama ve oyun geliştiricileri, mobil cihazlarda, akıllı telefonlarda ve tabletlerde kullanılmak üzere uygulamalar ve yazılımlar hazırlayan kişilerdir. 
 
Mobil Uygulama ve Oyun Geliştiricisi Ne Yapar?
 
Mobil uygulama ve oyun geliştiricileri, gündelik zamanın bir parçası haline gelen ve vazgeçilmesi zor olan oyun, iş, verimlilik, sağlık ve spor alanlarında uygulama tasarlarlar, bu uygulamaları geliştirirler, uygulama içeriklerini güncelleyerek iyileştirirler ve kullanıma uygun hale getirirler. Farklı yazılım dillerini kullanırlar ve işletim sistemlerine uygulamaları entegre ederler. Mobil uygulama ve oyun geliştiricileri, toplumun ihtiyaçlarına yönelik uygulamalar oluşturur ve hazırlarlar. Şirket bünyesinde ya da freelance olarak çalışan mobil uygulama ve oyun geliştiricileri hazırladıkları uygulamaları belirli aralıklarla test ederler ve geliştirirler. 
 
Mobil Uygulama ve Oyun Geliştiricisi Hangi Konularla İlgilenir?
 
Mobil uygulama ve oyun geliştiricileri, müşteri hedefleri doğrultusunda yazılım ürünleri ve yazılım sistemleri tasarlarlar. Tasarladıkları yazılım sistemlerindeki verileri doğrulamak için yöntemler geliştirirler. Belirli ve düzenli aralıklarla uygulamayı test ederek olası hata raporlarını revize ederler. Bunun için teknolojiyi, yazılım ve bilişim sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeleri gerekmektedir. Geliştirdikleri mobil uygulama ya da oyun için az maliyetli ve verim bakımından yüksek çözümleri bulurlar.
 
Mobil Uygulama Geliştiricileri Alanları
 
Mobil Uygulama Geliştiricileri özellikle kodlama dillerinin bir uygulama oluşturabilmek amacıyla nasıl kullanılacağını anlayarak Android, uygulama yazılımı, İOS ya da Windows gibi bir işletim sistemi için uygulama yazmalarııdr. Yazdıkları ürün piyasaya sürülmeden önce hatalarını tekrar tekrar gözden geçirir ve var olan açıkları kapatarak ve olası hataları test ederek düzeltirler. Genellikle cep telefonu uygulamaları, muhasebe yazılımı, grafik yazılımı, ofis paketleri ya da hastanelerdeki kapsamlı veri giriş paketleri gibi alanlarda uzmanlaşmaktadırlar.
 
Mobil Uygulama Geliştiricileri Özellikleri
 
Mobil Uygulama Geliştiricileri genel olarak araştırmacı, öğrenmeye meraklı, rasyonel, metodik, mantıklı ve analitik bakımdan güçlü yönleri olan kişilerdir. Mobil Uygulama Geliştiricileri ek olarak yaratıcılık yönleri ve ifade etme yetenekleri gelişmiş olan kişilerdir. 
 
Mobil Uygulama ve Oyun Geliştiricisi Olmak İçin Hangi Eğitim Alınmalıdır?
 
Mobil uygulama ve oyun geliştiricisi olmak için üniversitelerin lisans eğitimi veren bilgisayar mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, yazılım mühendisliği, bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. Bu bölümlerden mezun olan kişilerin mobil uygulama ve oyun geliştiricisi alanında iyi olmaları için en az bir tane programlama diline hakim olmaları beklenir. Kişinin yazılım dillerini çok iyi tanıması, hakim olması mobil uygulama ve oyun geliştiricisi olmanın temelidir. Üniversitelerde özel olarak Mobil Uygulama ve Oyun Geliştiricisi Bölümü bulunmamaktadır.
 
Sınav Eğitim Kurumlarında öğrencilerimizi profesyonel akademik çalışmalarla desteklemekteyiz. Alanında deneyimli  branş öğretmenlerinin bulunduğu, size en yakın  Sınav Eğitim Kurumlarını öğrenmek için 0312 285 99 77 numaralı hattımızdan bizimle iletişime geçebilir ya da Sınav Koleji resmi internet adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.
 
Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümleri başarı sıralaması, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümleri taban puanları, 2021 taban puanları, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümleri başarı sıralamaları,   Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümleri  için kaç puan gerekir,  Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümleri  başarı sırası,  Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümleri TYT AYT YKS taban puanları 2021, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümleri hangi üniversitelerde var,  Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümleri hangi puan türü, kaç yıllık,  Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümleri vakıf üniversite ücretleri ve  Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümleri  TYT AYT YKS taban puanları hakkında detaylı bilgi almak için Sınav Eğitim Kurumları Psikolojik Danışmanlık Ve Rehberlik Birimlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

13.01.2022

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12