Ön Kayıt

Kulüp Tercihleri

Franchise Başvuru

NESNELERİN İNTERNETİ (IOT - INTERNET OF THINGS) UZMANLIĞI

nesnelerin-interneti-iot--internet-of-things-uzmanligi-1.jpg

Nesnelerin İnterneti (IoT-Internet of Things) Ne Demek?
 
Nesnelerin İnterneti (IoT-Internet of Things), gündelik yaşamda kullanılan eşyaların, cihazların genel anlamda nesnelerin belirli ortamlarda teknolojiyi kullanarak bilgi alışverişini sağlaması ve bu cihazların kullanılmasıdır. Nesnelerin İnterneti (IoT-Internet of Things) teknolojisi ile nesneler birçok veri üretebilir ve ürettiği verileri başka nesnelere ya da sistemlere aktarabilir.
 
Yeni nesil bir teknoloji olan Nesnelerin İnternetinde (IoT-Internet of Things) bilişim teknolojileri kullanılır ve bir yerleşim merkezi ile ilgili haberleşme, ulaşım, sağlık, güvenlik, askeri, tarım gibi hizmetlerin daha verimli kullanılmasına yönelik ve buna imkan sağlayan bir sistem oluşturulması amacına yöneliktir. Her geçen gün Nesnelerin İnterneti (IoT-Internet of Things) sisteminin pek çok farklı alanda kullanılması artmaktadır. Bunun için gerekli olan altyapı çalışmaları da ilerleyen teknolojik gelişmelerle paralellik göstererek aynı hızda ilerler. Özellikle haberleşme alanında kullanılan teknolojiler, IoT teknolojisinde büyük bir önem taşımaktadır.
 
Nesnelerin İnterneti (IoT-Internet of Things) Uzmanları Ne İş Yapar?
 
Nesnelerin İnterneti (IoT-Internet of Things) dijital dönüşüm olarak adlandırılan süreci şekillendiren en önemli teknoloji bileşenlerinden birisidir. Yapay zeka ve big data gibi yeni nesil teknolojilerle ilişki içinde bulunan IoT teknolojisindeki ürün ve hizmetler gün geçtikçe daha da ilerlemektedir.Üretim yapan şirketlerdeki  Nesnelerin İnterneti - IoT teknolojisi sistemleri günden güne daha önemli olmaktadır. Birbirine bağlı makinaların ve ürünlerin kontrol edilebilmesi amacıyla ortaya çıkan bu meslek dalında Nesnelerin İnterneti Uzmanları tüm bu sistemlerin tasarımının sorumluluğunu üstlenebilecek kişilerdir. Bilgisayarlar aracılığı ile gerçekleştirilen nesnelerin ya da cihazların uzaktan yönetilmesi, bakım ve kontrolü gibi bilgisayarlar tarafından yapılan hizmetleri de kontrol altında tutarlar. Aynı zamanda Nesnelerin İnterneti Uzmanları farklı teknik, cihaz, platform ve kişileri birbirine entegre etmektedirler.
 
Nesnelerin İnterneti teknolojisini kullanım alanları ve bu alanlarla ilgili yeni fikirler ortaya çıkmakta ve proje örnekleri hızla artmaktadır. Gelecekle ilgili yeni trendlerin belirleyicisi olan yeni nesil gençler ise Nesnelerin İnterneti Uzmanlığı - IoT Internet of Things ile dijital dönüşüm sürecini şekillendiren bireyler olarak yetişmektedir. 
 
IOT uzmanları birbirinden farklı cihazları birbiriyle uyumlu olacak bir şekilde programlamayı bilirler ve bu cihazların arasındaki ilişkiyi düzenleyebilir ve geliştirebilirler. Nesnelerin İnterneti (IoT-Internet of Things) Uzmanları, IT ve know/how tecrübesinin yanı sıra veri uygulamaları, veri yönetimi gibi teknolojik yeteneklere sahip olmalıdırlar. Gelişen ve hızla ilerleyen teknolojik yeniliklere fütüristik bakış açısıyla bakabilen bireyler tarafından tercih edilmektedir.
 
Nesnelerin İnterneti (IoT-Internet of Things) Bölümü Üniversitelerde Bulunuyor mu?
 
Türkiye’de Nesnelerin İnterneti (IoT-Internet of Things) bölümü bulunmamakla beraber birçok üniversitede önlisans olarak verilen İnternet ve Ağ Teknolojileri bölümü bulunmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde  Nesnelerin İnterneti (IoT-Internet of Things) ders olarak verilmektedir. 
 
Sınav Eğitim Kurumlarında öğrencilerimizi profesyonel akademik çalışmalarla desteklemekteyiz. Alanında deneyimli  branş öğretmenlerinin bulunduğu, size en yakın  Sınav Eğitim Kurumlarını öğrenmek için 0312 285 99 77 numaralı hattımızdan bizimle iletişime geçebilir ya da Sınav Koleji resmi internet adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.
 
Bilgisayar Mühendisliği bölümü başarı sıralaması, Bilgisayar Mühendisliği bölümü taban puanları, 2021 taban puanları, Bilgisayar Mühendisliği bölümü başarı sıralamaları,  bölümü için kaç puan gerekir, Bilgisayar Mühendisliği  bölümü başarı sırası, Bilgisayar Mühendisliği TYT AYT YKS taban puanları 2021, Bilgisayar Mühendisliği bölümü hangi üniversitelerde var, , Bilgisayar Mühendisliği hangi puan türü, kaç yıllık, Bilgisayar Mühendisliği Vakıf üniversite ücretleri ve Bilgisayar Mühendisliği TYT AYT YKS taban puanları hakkında detaylı bilgi almak için Sınav Eğitim Kurumları Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
 

04.07.2022

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12