LGS/YKS Tam İsabet

Ön Kayıt

Franchise Başvuru

NİKOLA TESLA

nikola-tesla-1.jpg

1870’ li yıllarda fizik ve mühendislik alanında ileri bir eğitim alan Nikola Tesla(1856 - 1943) Mucit, Makina Mühendisi, Elektrik Mühendisi, Fütüristtir.  Tesla lise yıllarında fizik profesörü sayesinde elektrik gösterilerine ilgi duydu. Elektriğin gizemli dünyasını keşfetmek istiyor ve her fırsatta ‘bu harika kuvveti daha fazla bilmek’ istediğini söylüyordu.

İntegral hesaplarını aklından yapabiliyor ve kendini elektrik alanında çok daha fazla geliştirmek istiyordu. Dört yıllık eğitimi üç yılda tamamlayarak 1873 yılında mezun oldu.1875 yılında Avusturya Politeknik Okuluna girdi. Kişisel problemlerinden dolayı eğitimini tamamlamayan Nikola Tesla 1880 yılından itibaren Budapeşte Telefon Borsası, Continental Edison Company , Société Electrique Edison gibi şirketlerde çalıştı. 
 
  • Budapeşte Telefon Borsası Merkez İstasyonunda birçok geliştirme çalışmaları yaptı ve daha önce  kimseye açıklanmayan bir telefon tekrarlayıcı ile amplifikatör geliştirdiğini söyledi.
  • Continental Edison Company’ de çalıştığı zamanlarda şehir genelinde elektrik santrali şeklinde akkor aydınlatma tesisi kurdu.
  • Société Electrique Edison’ da mühendislik ve fizik alanındaki ileri yeteneğine yönetim becerisi de ekledi. Bu şirkette dinamo motorları ile motorların gelişmiş versiyonlarını tasarladı ve inşa ettirdi.
Nikola Tesla günümüzde daha çok alternatif akımın elektrik kaynağı sistemine verdiği katkılarla tanınmaktadır.

Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmekteyiz. Alanında profesyonel ve yenilikçi öğretmenlerimizin bulunduğu, size en yakın Sınav Koleji ile Sınav Eğitim Kurumlarını öğrenmek için 0312 285 99 77 numaralı hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz ya da https://sinav.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
 

01.08.2021

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12