Franchise Başvuru

OLUMLU DUYGULARA NASIL SAHİP OLABİLİRİZ?

olumlu-duygular-nelerdir-olumlu-duygulara-nasil-sahip-olabiliriz--1.jpg


OLUMLU DUYGULARA NASIL SAHİP OLABİLİRİZ?


Olumlu duygular, mutlu olmak, neşeli olmak, takdir edildiğini hissetmek, huzur , kendini güvende hissetmek, gurur duymak, rahatlamak, coşkulu olmak gibi duygulardan oluşmaktadır. Olumlu duygulara sahip olmak ve onları sürdürmek için aşağıdaki yöntemleri uygulayabiliirsiniz.
 

Olumlu duygulara sahip olmak için ; 

 
Kendinize Güvenin

Kişi öncelikle kendi gücüne inanmalıdır. Kişinin kendine olan inancı başarılı ve mutlu olmasını sağlar. Olumsuzluk içeren duygular ve düşünceler bir süre sonra ümitsizlik, yetersizlik gibi duyguların ortaya çıkmasına neden olur. Bu bakımdan insanın kendine güvenmesi onu daha güçlü yapar.

Kendinizi olduğunuz gibi kabul etmek, olumlu bir özsaygı geliştirmenize yardımcı olabilir. Kendinizi eleştirmek yerine, olumlu özelliklerinizi takdir edin.
 
Mutlu Olun, Mutluluğunuzu Kendiniz Yaratın

Mutluluk kişinin kendisine bağlıdır. Eğer kişi mutsuz olmayı isterse tabii ki mutsuz olur. Önemli olan kişinin kendisini her şeyin iyi gittiği ile ilgili, yaşamın ve yaşamanın güzel olduğu ile ilgili olarak telkin edici sözler söylemesidir. Her gün yaşamınızdaki küçük şeyler için minnettarlık duygusu geliştirmeye çalışın. Bu, pozitif duygularınızı artırabilir ve stresi azaltabilir.

 


 
Üzüntü Alışkanlığını Bırakın

Üzüntü zihnimizi kaplayan negatif duygulardan bir tanesidir. Üzüntülerden kurtulmak için kişinin bu duygunun paylaşarak azaltabileceğini ve üzüntünün de her duygu gibi normal olduğunu kabul etmesi ve farkında olması ile çözülebilmektedir. Kendinizi olumsuz düşünce kalıplarından korumaya çalışın. Olumsuz düşünce yerine pozitif düşünceye odaklanarak, zihinsel durumunuzu iyileştirebilirsiniz.
 
Gevşeyin

Pozitif duygular kişinin kendisini sevmesini ve özgüven oluşumunu sağlamaktadır. Kişinin çevresinde oluşturduğu güvenli bir dünyada yaşamak sağlıklı, kolay ve mutluluk dolu olacaktır. Güç kazanmak için rahatlayın ve gevşeyin. 

Hobi ve İlgi Alanlarınızı Keşfedin

İlgilendiğiniz aktiviteleri yapmak, keyif almanıza yardımcı olur. Hobiler ve ilgi alanları, stresi azaltır ve olumlu duyguları artırır.

 


 
Bedeninize ve Zihin Sağlığınıza Dikkat Edin

Bedeninize ve zihninizin sağlığına dikkat edin. Yeterli uyku uyuyun, dengeli beslenin ve düzenli egzersiz yapın. Sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek, sizi olumlu duygulara teşvik eder.
 
Sevdiklerinizle Zaman Geçirin

Aile, arkadaşlar ve sevdiklerinizle iyi ilişkiler sürdürmek, olumlu duyguları teşvik eder. Sosyal destek, zor zamanlarda sizi motive eder, sizi mutlu hissettirir ve olumlu duyguların oluşmasını sağlar.

 

 
 
Unutmayın ki hayat mükemmel değildir. Hayatta her zaman inişler çıkışlar ve önceden görülemeyen ya da tahmin edilemeyen engeller olacaktır.

Herkes zaman zaman olumsuz duygularla karşılaşabilir. Bu durumlar hoşunuza gitse de gitmese de, mutlu yada mutsuz etse de  bazı olayların bu şekilde gerçekleşmesinin önüne geçilemez.

Yaşamımızda beliren ve önceden kestirilemeyen olaylar için birşeyler yapmasak da her zaman başa çıkmak için birşeyler yapılabilmelidir. Olumlu duyguları sık sık deneyimleyerek  olumlu duygularınızda artış sağlayabilirsiniz.

Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizi pozitif  iklimde yetiştirmekteyiz. Alanında profesyonel ve yenilikçi öğretmenlerimizin bulunduğu, size en yakın Sınav Koleji ile Sınav Eğitim Kurumlarını öğrenmek için 0312 285 99 77 numaralı hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz ya da https://sinav.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

OLUMLU DUYGULARA NASIL SAHİP OLABİLİRİZ


05.10.2023

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12