Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

RENKLERLE ETKİN ZAMAN YÖNETİMİ

renklerle-etkin-zaman-yonetimi-1.png

 

Zamanı iyi yönetemediğimiz ve önceliklerimizi belirleyemediğimiz anlarda iyi bir plan oluşturmalıyız. Planımızı oluştururken işlerimizin önem sırasına göre 4  bölüme ayıralım ve renklendirelim;
 
Kırmızı Bölüm : Acil ve önemli!
Gün içerisinde tamamlamamız gereken işleri içermektedir. Örneğin ertesi gün kontrol edilecek ödevler ya da o günkü konu tekrarları gibi.

Sarı Bölüm : Önemli ama acil değil.
Sizi hedeflerinize ulaştıracak kısım bu kısımdır. Olabildiğince bu bölümde kalmalısınız. Örneğin TYT derslerini planlayıp çalışmak gibi.

Turuncu Bölüm : Önemli değil ama acil.
Uzun telefon görüşmeleri, sosyal medyada saatlerce vakit harcamak gibi bir gün sonra belleğinizde iz bırakmayacak türlü kaçış etkinliklerinden uzak durmalısınız.

Yeşil Bölüm : Ne önemli ne de acil. 
Önemsiz olan ancak size acilmiş gibi görünen işler bu alandadır. Başkalarının yapabileceği işker olarak nitelendirilebilir. Örneğin bir ders için hazırlanacak projeyi başkalarıyla hazırlamak gibi.

Hepinizin bir günde 24 saati vardır ancak zaman durmadan akar ve harcanır. Zamanınızı iyi yönetmek için önerilerimizi dikkate alabilirsiniz. 

Sınav Eğitim Kurumları ve Sınav Koleji olarak daha iyi bir iş - yaşam dengesi kurmanız ve zamanı etkin kullanmanız dileğiyle. Başarılı günler dileriz.
 
 

28.07.2021

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12