Ön Kayıt

Kulüp Tercihleri

Franchise Başvuru

SINAV EĞİTİM KURUMLARI BİLGİSAYAR OLİMPİYATLARI ÖĞRENCİ SEÇME SINAVI

sinav-egitim-kurumlari-bilgisayar-olimpiyatlari-ogrenci-secme-sinavi-1.png

SINAV EĞİTİM KURUMLARI BİLGİSAYAR OLİMPİYATLARI ÖĞRENCİ SEÇME SINAVI

Sınav Eğitim Kurumları Ulusal ve Uluslararası Ortaokul -Lise Bilgisayar Olimpiyatları Öğrenci Seçme Sınavı
 
Bilimin eşsiz dünyasına dair bir hayale sahipsen sen de bir adımla hikayeni güzelleştir.

Başvuru: 13-17 OCAK 2022

Sınav Eğitim Kurumları Ulusal Ve Uluslararası Ortaokul - Lise Bilgisayar Olimpiyatları Öğrenci Seçme Sınavı Nedir?
 
Türkiye’de TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından organize edilen Bilim Olimpiyatları geleceğin yetenekli gençleri teşvik etmek, desteklemek ve bilim insanlarını yetiştirmek amacı ile düzenlenmektedir. TÜBİTAK Millî Eğitim Bakanlığı tarafındanuluslararası bilim olimpiyatlarına katılacak Türk takımlarını oluşturmaya yetkili tek kurum olma özelliğindedir. TÜBİTAK tarafından düzenlenen Bilim Olimpiyatları bölgesel, ulusal ve uluslararası olmak üzere 3 kategoride yapılmaktadır.
 
Sınav Eğitim Kurumları Ulusal ve Uluslararası Ortaokul-Lise Bilgisayar Olimpiyatlarına Kimler Başvurabilir?
 
Sınav Eğitim Kurumları Ulusal ve Uluslararası Ortaokul-Lise Bilgisayar Olimpiyatlarına 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında Sınav Eğitim Kurumlarında okuyan ortaokul 5. 6. ve 7. sınıf öğrencileri ve lise 9.10. vee 11. sınıf öğrencileri başvurabilir.
 
Sınav Eğitim Kurumları Ulusal ve Uluslararası Ortaokul-Lise Bilgisayar Olimpiyatları Kaç Aşamadan Oluşur?
 
Sınav Eğitim Kurumları Ulusal ve Uluslararası Ortaokul-Lise Bilgisayar Olimpiyatları iki aşamadan oluşmaktadır. Birinci Aşamada başarılı olan öğrenciler Yaz Okuluna çağrılır ve İkinci Aşama Sınavına hazırlık amaçlı kampa alınır. 
 
İkinci Aşamada başarılı olan öğrencilere TÜBİTAK tarafından ulusal düzeyde ödüller verilmektedir. İkinci Aşama Sınavında başarılı olan öğrenciler ise Kış Okuluna davet edilir. 
 
Birinci ve İkinci Aşama Sınavlardan sonra Takım Seçme Sınavı olmaktadır. Takım Seçme Sınavı sonucunda Uluslararası ve Bölgesel Bilim Olimpiyatları Takımları belirlenir. 
 
Uluslararası Bilim Olimpiyatlarında madalya kazanan lise öğrencileri, katıldıkları ilk Üniversite Giriş Sınavında bir defaya mahsus olmak üzere, aldıkları madalya göre ek katsayı ya da sınavsız yerleştirme uygulamasından yararlanmaktadırlar.
 

11.01.2022

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12