Franchise Başvuru

SINAV KOLEJİ SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNDE DÜNYA 1.Sİ!

sinav-koleji-dunya-1-si-1.jpeg

Sınav Koleji öğrencileri, Amerika’da 47 ülkenin katıldığı ‘Uluslararası Gelecek Problemleri Çözme Programı’nda alzheimer hastaları için hazırladıkları projeyle Dünya Birincisi oldu.

Sınav’ın Ulusal Basında yer alan başarı öyküsü şöyle; 
 
Amerika Birleşik Devletleri Iowa State Üniversitesi’nde düzenlenen yarışmada öğrenciler, İngiltere, ABD, Avustralya, Kanada ve Japonya gibi ülkeleri geride bırakarak birinciliği elde ettiler. Projeleriyle Alzheimer konusunu ele alan öğrenciler “Onlar Unuttu Biz Hatırlıyoruz” adını verdikleri sosyal sorumluluk, yardım ve destek projesiyle birinciliğe ulaştılar. 
 
Öğrencileri başarılarından dolayı kutlayan Sınav Koleji Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Caner Koç, “Toplumsal açıdan önemli bir konu olan Alzheimer’a dikkat çeken ve sosyal sorumluluk anlayışıyla farkındalık yaratan öğrencilerimiz gerçekten çok anlamlı bir iş başardılar. Dünya birincisi olarak Amerika’da 47 ülkenin katıldığı yarışmada bayrağımızı gururla dalgalandıran ve İstiklal Marşı’mızı okutan öğrencilerimizi ve onlara emek veren öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.
 
Yarışmada Sınav öğrencilerinden oluşan Project MIND ekibinin, Dünya birinciliğinin yanısıra kolej öğrencilerinden Alara Er ve Alara Kocabıçak da bireysel senaryo yazma yarışmasında Dünya ikinciliğine layık görüldü. Bu başarılarıyla sadece Sınav Koleji’nin değil Türkiye’nin de gururu olan öğrenciler, uluslararası bir platformda yaratıcılık ve farkındalık deneyimi yaşama imkânı buldular. Analitik düşünce ile araştırma becerileri üzerine odaklaşan öğrenciler, bu sayede Alzheimer konusuna Türkiye’nin yanı sıra dünyada da dikkat çekmeyi başardılar.

15.06.2015

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12