Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Franchise Başvuru

Sınav Ortaokulları Matematik Zümre Başkanlarımız Kanguru Matematik Eğitimine Katıldılar

sinav-ortaokullari-matematik-zumre-baskanlarimiz-kanguru-matematik-egitimindeler-1.png

Sınav Ortaokulları Matematik Zümre Başkanlarımız Kanguru Matematik Eğitimine Katıldılar

Katılımı en yüksek matematik yarışmalarından olan Kanguru Matematik Yarışması 19 Mart 2022 yılında gerçekleşecek.

1. sınıf -12.sınıf  öğrencileri dahil her kademeden öğrencinin katılabileceği Kanguru Matematik Yarışması kayıt tarihleri 1 Ekim - 31 Aralık 2021 tarihleri arası.

Kazanan öğrencilerin Yurtdışı ve yurtiçi matematik kampları na katılacağı, eğitim bursları ile madalya ve plaket kazanacağı yarışma öncesi öğretmenlerimiz; Kanguru Matematik Türkiye Koordinatörü Özgür Özdemir, Danışma Kurulu üyeleri, Dr. Öğretim Üyesi Cemal Çiçek ve İsmet Baykal ile bir araya gelerek Kanguru Matematik Yarışması'nın öğrencilere ve öğretmenlere sunduğu yeni uygulamaları yakından tanıdılar.

Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması, öğrencilerin orijinal matematik problemlerini üreterek, özgün ve orijinal soruların cazibesine kapılarak, kafalarını kurcalayan soruların peşinden gitme ve  problem çözme becerisinin kazandırılmasına dayalı bir yarışmadır. Merkezi Fransa’da bulunan ‘Association Kangourou Sans Frontieres Derneği’ne bağlı olarak 1991 yılından bu güne kadar, 90’a yakın ülkede ve 70 milyondan fazla öğrencinin katılımıyla gerçekleştiği dünyanın en prestijli matematik yarışması olan Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması ile Sınav Ortaokulları öğrencilerimiz 21. yüzyıl becerilerinden biri olan yaratıcı problem çözme, sayısal düşünme, mantık yürütme ve diğer problem çözme stratejilerini daha da geliştirebiliyorlar ve matematiğin eğlenceli yönünü keşfederek yaşıtlarıyla yarışabiliyorlar. Öğrencilerimiz bu önemli uluslararası matematik organizasyonunda elde ettikleri derecelerle başarı grafiğinin en üst sıralarında yer alarak Sınav Eğitim Kurumlarının gururu oluyorlar. 
 
 

22.09.2021

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12