LGS/YKS Tam İsabet

Bursluluk Sonuç

Franchise Başvuru

TEKNOFEST 2022 HAVACILIK, UZAY VE TEKNOLOJİ FESTİVALİ YARIŞMALARI BAŞVURULARI BAŞLADI!

teknofest-2022-havacilik-uzay-ve-teknoloji-festivali-yarismalari-basvurulari-basladi--1.png

TEKNOFEST 2022 HAVACILIK, UZAY VE TEKNOLOJİ FESTİVALİ YARIŞMALARI BAŞVURULARI BAŞLADI!

TEKNOFEST TEKNOLOJİ YARIŞMALARI BAŞVURULARI AÇILDI!
 
Her yıl binlerce gencimizin merak ve ilgiyle beklediği  TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları başvuruları başladı!
 
30 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan, geleceğin teknolojilerini bir araya getiren TEKNOFEST 2022 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde, teknoloji ve bilimi rehber edinen, yaratıcı ve üretici genç beyinler yarışacak.
 
Bu yıl Karadeniz’de gerçekleşecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Otonom Sistemlerden Roketlere, Sualtı Sistemlerinden Yapay Zeka Uygulamalarına kadar 39 farklı teknoloji alanında ve 97 farklı kategoride yarışmalar gerçekleştirilecek. Dünyanın en büyük havacılık festivallerinden biri olan TEKNOFEST Teknoloji Yarışmalarında binlerce genç bilim ve teknoloji ile buluşacak. 
 
Bu görkemli festivalde yer almak, bilim ve teknolojide kıyasıya mücadele etmek ve TEKNOFEST 2022 Teknoloji Yarışmaları’na katılmak isteyenler www.teknofest.org adresi üzerinden 28 Şubat'a kadar çevrimiçi olarak başvurularını gerçekleştirebilecek.
 
TEKNOFEST Nedir?
 
TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, ilki 2018 yılında Türkiye - İstanbul Yeni Havalimanında gerçekleştirilen havacılık, teknoloji ve uzay teknolojisi festivalidir. TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenmektedir. Türkiye’nin millî teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen ilk ve tek festival olma özelliğini taşımaktadır.  TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin hedefi millî teknolojileri teşvik edip geliştirmek, gençleri bilim ve teknoloji ile buluşturmak ve  bu alanda bilinçlendirmektir. Festival kapsamında ödüllü teknoloji yarışmaları, seminerler, yerli teknoloji sergileri, uluslararası girişim zirvesinin yanı sıra paraşütle atlama,  Solo Türk ve Türk Yıldızları gibi ulusal ve uluslararası kuruluşların hava gösterileri de gerçekleştirilmektedir. 
 
TEKNOFEST Paydaşları
 
TEKNOFEST Paydaşları her yıl değişmekle beraber Cumhurbaşkanlığı ve birçok bakanlık başta olmak üzere  ASELSAN, ROKETSAN,  TUSAŞ, Baykar, HAVELSAN, TÜBİTAK,  BMC, STM, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi, Türk Hava Kurumu,Türk Hava Yolları,  Türksat ve Turkcell desteklemektedirler. Boğaziçi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi gibi birçok üniversite de akademik paydaşlar olarak yer almaktadır.
 
2021 Yılında TEKNOFEST

2021 yılında 200 binden fazla gencin başvuruda bulunduğu TEKNOFEST bu yıl da gençlerin enerjisiyle büyümeye ve gerçekleştirilmeye devam ediyor. 
 
2021 yılında 111 ülkeden 44 bin 912 takım ve Türkiye'nin 81 ilinden 200 binden fazla gencin başvuruda bulunduğu TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları’nda,  başvurular arasından 13 bin finalist belirlendi. Yarışmalarda 12 milyon liralık malzeme desteğinin yanı sıra toplamda 5 milyon TL ödül verildi.
 

13.01.2022

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12