Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Franchise Başvuru

WORLD SCHOLAR’S CUP - ANKARA ROUND

world-scholar-s-cup--ankara-round-1.jpeg

WORLD SCHOLAR’S CUP - ANKARA ROUND

Türkiye’nin dört bir yanındaki okullardan gelen 500 katılımcısı ile Ankara’da ilk kez Sınav Koleji ev sahipliğinde WORLD SCHOLAR’S CUP 16-17 Nisan tarihlerinde gerçekleşti.

WORLD SCHOLAR’S CUP (Dünya Bilginler Kupası) 2007 yılında Daniel Berdichevsky tarafından başlatılmış, uluslararası öğrenme festivali ya da bilgi dekatlonu olarak da tanımlanabilen bir programdır.
 
Dünyanın dört bir yanındaki, akademik potansiyeli yüksek ortaokul (Juniors) ve lise (Seniors) öğrencileri, her yıl Ocak ayında belirlenen tema üzerinden Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Sanat ve Müzik, Tarih ve Edebiyat gibi alanlardaki performanslarıyla takım bilgi yarışması, bireysel bilgi yarışması, münazara ve makale yazma olmak üzere dört ayrı kategoride akademik donanımlarını İngilizce dilinde sergileme ve sınama fırsatı bulurlar.
 
Pek çok okul, öğrencilerini bu yarışmaya hazırlayarak 3 kişilik takımlar halinde bölgesel ve küresel turnuvalara katılmaktadır. Takımların kendi ülkelerinde yapılan bölgesel turnuvalardan birini geçmeleri halinde, 6 ayrı küresel turnuvadan birine katılmaya hak kazanırlar. Küresel turnuva barajını geçen takımlar ise son olarak dünyanın en prestijli üniversitelerinden bir olan Yale Üniversitesi’nde düzenlenen Şampiyonlar Turnuvası’na katılarak eşsiz bir deneyim yaşama şansını yakalarlar.

Başkent'te Bir İlk 
 
Türkiye’nin dört bir yanındaki okullardan gelen 500 katılımcısı ile Ankara’da ilk kez Sınav Koleji ev sahipliğinde WORLD SCHOLAR’S CUP 16-17 Nisan tarihlerinde gerçekleşti. Turnuvanın bu yıl ki teması “A world on the Margins” idi.Bu temayla ilgili İngilizce münazaralara, yaratıcı yazma çalışmalarına katılan öğrencilerimiz sanat ve müzik, tarih, edebiyat, sosyal bilimler, bilim ve teknoloji alanlarında temayla ilgili soruları cevaplayarak, kıyasıya yarıştılar.

Takım çalışmasının öneminin vurgulandığı bu turnuvada Sınav Ankara Koleji Ortaokul kartalları kazandıkları kupa ve madalyalarla bizleri gururlandırdı.
 

Merkez Sınav Koleji Anadolu ve Fen Lisesi kartallarımız ödüle doymadı.

6 farklı katagoride, 4 farklı aşamada gerçekleşen İngilizce elemelerde Lise takımlarımızın tamamı bir sonraki aşamaya üstün bir başarıya imza atarak geçtiler. Çok sayıda kupa ve madalyanın alındığı ve 365 katılımcının 2 gün süresince ter döktüğü yarışmada lise öğrencilerimiz tarih yazdı.
 


Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizi akademik ve mental bakımdan en üst seviyede yetiştirmekteyiz. Alanında profesyonel branş  öğretmenlerimizin bulunduğu, size en yakın Sınav Koleji ile Sınav Eğitim Kurumlarını öğrenmek için 0312 285 99 77 numaralı hattımızı arayabilir ya da https://sinav.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
 
 

05.09.2020

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12