Ön Kayıt

Kulüp Tercihleri

Franchise Başvuru

YABANCI DİL ÖĞRETİMİNDE ÇOCUKLARA DOĞAL ORTAM NASIL SAĞLANIR?

yabanci-dil-ogretiminde-cocuklara-dogal-ortam-nasil-saglanir--1.jpg

Çocuklara yabancı dil öğretiminde doğal ortam sağlanmalıdır. Çocuklarda doğal ortamın sağlanması demek onların gelişim süreci içindeki oyun oynamak, etkinliklerde bulunmak, resim yapmak, dans etmek, şarkı söylemek ve tekrarlamak, masal ve öyküler dinlemek gibi temel gereksinimlerinin karşılanması anlamına gelmektedir(Cohen R., s. 50).

Çocuklar kendilerine sağlanan ve sunulan bu ortamlarda gereksinimlerini karşılayabilmektedirler. Bu dönemde çocuklar yaptıkları, yapmaktan zevk aldıkları ve ilgisini çeken konularda yabancı dili doğal ortamında ve rahat bir şekilde öğrenebilirler. Bir çocuğun kendini güvende ve rahat hissettiği öğrenme ortamında öğrenmenin çok daha kolay biçimde gerçekleştiği aşikardır. Çocukların erken yaşlarda duygusal bağ kurma gereksinimleri bulunmaktadır. Çocuğun yaşı küçüldükçe bu bağın da bir o kadar güçlü olması gerekmektedir. Öğretmenleri ile güçlü duygusal bağ kuran çocuklarda ise öğrenme daha rahat bir şekilde gerçekleşmektedir. 
 
Küçük yaş gruplarında yabancı dile karşı bir önyargı beslemeyen çocuklar yabancı dili öğrenmeye ve konuşmaya karşı kaygı geliştirmemektedirler. Ancak çocuğun yaşı ilerledikçe çocuğun yabancı dil öğrenim süreci de etkilenebilmektedir. 11-12 yaş sonrası çocuklarda yabancı dil öğreniminde hata yapma kaygısı, sesleri yanlış telaffuz etme endişesi gibi etkenler çocuğun motivasyonunu ve öğrenme sürecini negatif olarak etkilemektedir. 
 
Sınav Eğitim Kurumları ve Sınav Koleji olarak çocuklarımızın değerler eğitimi ile beraber akademik ve sosyal alanda gelişimlerini desteklemekteyiz. Detaylı bilgi almak ve size en yakın Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumlarını öğrenmek için 0312 285 99 77 numaralı hattımızdan bizimle iletişime geçebilir, Sınav Koleji Resmi İnternet Adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.
 
R.Cohen,(1991). Apprendre le plus jeune possible.Enseignements - apprentissage précoces des langues, 47-56.
 

07.01.2022

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12