Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

YKS 2021 Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

yks-2021-tercih-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak--1.png

YKS 2021 Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Tercih  sürecini tamamlayan öğrenciler merakla YKS tercih sonuçlarını bekliyor. YKS tercih sonuçları 2021 YKS sınavına katılan adaylar arasında merak ediliyor. YKS 2021 sınavına giren öğrenciler üniversite tercihlerini ÖSYM tarafından hazırlanan kılavuzda yer alan bilgilere göre 5-20 Ağustos  tarihleri arasında gerçekleştirdiler.YKS tercih sonuçlarından sonra yapılacak üniversite kayıtları ise 1 Eylül’de başlayacak. Geçtiğimiz yıl YKS tercih sonuçlarına erişim tarihi ise 26 Ağustos.
 
YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YKS tercih sonuç tarihi ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite kayıtlarının başlayacağı bilgisi yetkililer tarafından verildi. Üniversite yerleştirme sonuçları için ÖSYM tarafından henüz bir açıklama yapılmadı. 2021 YKS Tercih Kılavuzunda bulunan bilgilere göre ‘Elektronik Kayıt Tarihi’ 4-8 Eylül 2021 tarihleri arasında olacak. Bu bilgiye göre YKS Tercih Sonuçlarının Ağustos ayının son haftası açıklanması bekleniyor.

YKS Tercih Sonuçları 

Geçtiğimiz yıl yani 2020 yılında yapılan sınav sonuçlarına göre yerleştirmeler 26 Ağustos tarihinde açıklanmıştı. Bu yıl elektronik kayıtların 4 Eylül 2021 tyarihinde başlayacığı düşünüldüğünde, YKS tercih sonuçları acaba bugün açıklanır mı sorusuna da yanıt aranmaya başlandı. YKS 2021 yerleştirme sonuçları henüz belli olmadı.
 
 
YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Duyurulacak?

YKS 2021 Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin resmi internet adresi olan https://sonuc.gov.tr adresinden adaylara duyurulacak. Adayların sonuç belgeleri yazılı olarak basılmayacak ve adayların adresine gönderilmeyecek. Resmi internet sayfasında adaylar öğrenciler kimlik numaralarını ve şifrelerini girerek sonuçlarına erişim sağlayabilecekler. İnternet sayfasında bulunan duyurular ve sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmünde. Yurtdışı üniversitelere yerleştirilen adaylar için ise adayın müracaatı üzerine ve gerekli olduğunda yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecek.
 
 

24.08.2021

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12