Ön Kayıt

Kulüp Tercihleri

Franchise Başvuru

YKS 2121 Tercih İşlemleri Ne Zaman Başlayacak?

yks-2121-tercih-islemleri-ne-zaman-baslayacak--1.png

YKS 2121 Tercih İşlemleri Ne Zaman Başlayacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 26 ve 27 Temmuz’da yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS 2021) sonuçları ÖSYM’nin internet sitesinde açıklanmasının ardından, üniversite tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağı adaylar arasında merakla bekleniyor.
 
YKS 2021 sınavının sonuçlarının belirlenen tarihten önce açıklanmasının ardından, tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağı da merak ediliyor. ÖSYM tarafından yayınlanan kılavuza göre adaylar puanları doğrultusunda tercih yapacak ve daha sonra yerleştirme sonuçlarına odaklanacaklar.
 
YKS 2021 Tercih İşlemleri Ne Zaman Başlayacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS 2021) tercih işlemleri 5 Ağustos 2021 tarihinde başlayacak. Sınava giren adaylar tercih işlemlerini https://ais.osym.gov.tr resmi adresinden ve ÖSYM AİS mobil uygulamasından yapabilecekler. 
 
YKS 2021 Tercih İşlemleri Hangi Tarihlerde Yapılabilecek?

ÖSYM’nin resmi internet sitesinde yer alan duyuruya göre, bu yıl YKS’ye giren adaylar tercih işlemlerini 5 - 13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Adaylar YKS 2021 Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna ÖSYM’nin internet adresinden ulaşabilecekler.

Adaylar Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu içinde yer alan kurallara göre, vatandaşlık numaraları ve aday şifreleri ile https://ais.osym.gov.tr internet adresinden ile ÖSYM AİS mobil uygulamasından yapabilecekler. 

Tercih işlemlerinde son gün ise 13 Ağustos 2021.
 
YKS 2021 Tercih İşlemlerinde Adayların Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

YKS 2021 sınavı’na giren adaylar tercih işlemlerini ÖSYM’nin internet adresindeki açıklamaları doğrultusunda yapacaklar.

Tercih işlemleri tercih ekranındaki uyarılara göre sonlandırılacak.

Adayların T.C. kimlik numaraları ile ÖSYM aday şifrelerinin özenle korunması belirtiliyor. Kişisel bilgi niteliğinde olan bu bilgilerin başkaları ile paylaşılmasından kaynaklanacak mağduriyetlerde adaylar sorumlu olacak.

Adaylar başvuru merkezlerinden tercih yapamayacak. ÖSYM’ne elden verilen ya da posta aracılığıyla gönderilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Adayların sadece elektronik ortamda yapılan tercihleri işleme alınacak.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

02.08.2021

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12