LGS/YKS Tam İsabet

Ön Kayıt

Franchise Başvuru

YKS’YE NASIL ÇALIŞILIR?

yks-ye-nasil-calisilir--1.png

YKS’ye hazırlanırken daha etkin ve daha verimli ders çalışmak ve motivasyonunuzu artırararak üst seviyeye getirmek için nasıl ders çalışılmalı? YKS’ye nasıl çalışılır?

Çaışmalarınızı günlük, haftalık ve aylık olarak planlayın!
 

  • YKS’ye hazırlanırken planlı olmak ve hazırlanan programa uymak önem taşır. Çalışmalar aylık, haftalık ve günlük olarak planlanmalıdır. 

Psikolojik ve fiziksel olarak ders çalışmaya hazır olun!


  • Öğrencinin kendisini psikolojik ve fiziksel olarak ders çalışmaya hazır hale getirmesi gerekir. Bunun için okul rehber öğretmeni ile iletişim içinde kalmalı ve motivasyon artırıcı düşüncelere yer verilmelidir.

Tatil dönemlerinde konu eksiklerinizi kapatın!


  • Sömestr, ara tatil ya da tatil olan günler öğrencilerin konu eksiklerini kapatmaları için bulunmaz fırsatlardır. Her öğrencinin eksik olduğu konular bulunur. Öğrencinin eksik konuları belirlemesi, geçmişe takılmadan geleceğini planlaması için tatil dönemlerinin fırsata dönüştürülmesi gerekir. YKS’ye hazırlık döneminde eksikliklerin bulunması, öğrenciyi olumsuz düşüncelere doğru yöneltebilir. Bu noktada önemli olan konu eksiklerinin tespit edilerek bir program dahilinde harekete geçmektir. 

Olumsuz düşüncelerin etkisinde kalmayın!


  • Negatif düşüncelere kapılmamak ve olumsuz düşüncelerin etkisinde kalmamak gerekir. ‘Bu yıl sınav çok zor olacakmış’, ‘Bu yıl üniversite sınavına 3 milyon kişi girecekmiş’, ‘üniversiteyi kazanma şansım azalıyor’ gibi olumsuz düşüncelere kapılmamak ve etkisinde kalmamak öğrenci başarısını psikolojik anlamda olumlu olarak etkilemektedir. 

Her gün istikrarlı bir şekilde soru çözün!


  • YKS’ye çalışırken günlük istikrarlı bir şekilde soru çözmek, başarıyı belirgin şekilde artırmaktadır. YKS’ye hazırlık döneminde günlük Türkçeden 40 paragraf sorusu ve matematikten 20 problem çözülmesi TYT başarısını olumlu olarak artıracaktır.

Motivasyonunuzu yüksek tutun!


  • YKS’ye hazırlık döneminde motivasyon son derece önemlidir. Olumlu düşüncelere odaklanmak, olumsuz arkadaş çevresinden ve düşüncelerden uzaklaşmak öğrencinin başarı grafiğini de yukarı çekmektedir. Özellikle YKS döneminde olumsuz arkadaşlıklara yer verilmemeli ve öğrencinin hedefinden uzaklaştıracak negatif çevrelerde bulunmaması var olan potansiyelini daha rahat gerçekleştirmesinde önemli bir etkendir. 

21 gün disiplinli ders çalışma alışkanlığını kazanın!


  • Yeni bir alışkanlığı yerleştirmek için, ara vermeden 21 gün boyunca tekrar etmek gerekir. 21 gün kuralı adı verilen bu kurala uyulması ile disiplinli ders çalışma ve soru çözme alışkanlığı kazanılmaktadır.
 
Türkiye’nin en donanımlı Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik kadrolarını oluşturan Sınav Eğitim Kurumları  Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik - PDR servisi, akademik takipte her zaman öğrencinin yanında olmaya devam etmektedir. 
 
Alanında profesyonel Rehber Öğretmenlerimizin bulunduğu  Sınav Eğitim Kurumlarınıda, Sınav Kurs Merkezlerinde, Sınav Anadolu ve ve Fen Liselerinde öğrencilerimizin akademik, duygusal ve sosyal gelişimlerini takip edecek mentör ve rehber öğretmenlerimizle beraber donanımlı bir şekilde yetiştirilmektedir.  
 
Size en yakın Sınav Eğitim Kurumlarını, Sınav Liseleri, Sınav Kurs, Sınav Anadolu ve ve Fen Liseleri fiyat ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek için Sınav Koleji Ankara Genel Merkez 0312 285 99 77 numaralı telefonumuzdan bizleri arayabilirsiniz. Sınav Kolejinin resmi internet adresi ile size en yakın Sınav Koleji için https://sinav.com.tr adresinden bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
 

13.04.2022

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12