LGS/YKS Tam İsabet

Ön Kayıt

Franchise Başvuru

ZİHİN EĞİTİMİ NEDİR?

zihin-nedir-cocuklarda-zihin-egitimi-mumkun-mu--1.jpg


Zihin Nedir? 
 
Zihin bir insanda anlama, algılama ve kavrama yetisidir. İnsanın beş duyu organıu yani görme, işitme, tat alma, koklama ve dokunma duyuları ile aldığı tüm bilgiler zihinde değerlendirilir. İnsan alınan bilgileri zihinde birbiri ile ilişkilendirilerek ve kıyas edilerek kendine özgü sonuçlara ulaşır. Bu bilgi ve birikimler sinirler ve nöronlar aracılığı ile beyine ulaştırılır. Zihin aslında  bir takım kararlar alınan yönetim alanıdır.  
 
Zihin Eğitimi Nedir? Ne İşe Yarar?
 
Zihin eğitimi bilginin öğrenilmesi, geçmişte öğrenilenler ile bağlantı kurulması,ilişkilendirilmesi, yorumlanması, değerlendirilmesi ve beyinde saklama gücü eğitimidir. Çocuğun düşünmesi, muhakeme ve değerlendirme yapabilmesi, olası sonuçlar hakkında çıkarımda bulunmasını sağlayabilmek için ‘Zihin Eğitimi’ gereklidir. Çocuklarda zihnin eğitilmesi mümkündür. Zihin eğitimi ile çocuk gerek sosyal hayatta gerek akademik olarak başarılı olmaktadır.
 
Çocuklara doğru ve bilinçli bir zihin eğitimi ile algılama, anlama, yorumlama, sentezleme, değerlendirme yapabilme, akılda tutabilme gibi bir çok özellik  kazandırılabilir. 
 
Zihin eğitimi çocuğun yaşına, özelliklerine, yeteneklerine  göre şekillendirilmelidir. Çocuk yetiştirmede, çocuğun zihinsel gelişimini artıracak faaliyetler yapılması çocuğun gelişimi, başarısı ve  ileriki hayatı verilen en büyük hediyedir. 
 
Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmekteyiz. Detaylı bilgi almak ve size en yakın Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumlarını öğrenmek için 0312 285 99 77 numaralı hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz ya da https://sinav.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
 

28.07.2021

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12