Ön Kayıt

LGS Tercih Programı

YKS Puan Hesaplama

ÖĞRENCİLERİN FİZİKSEL VE BİLİŞSEL GELİŞİMİ İÇİN YEMEK YEMENİN ÖNEMİ

Sınav Koleji eğitim çağındaki öğrencilerin mutlaka sağlıklı ve düzenli beslenmesi gerektiğine inanır. Özellikle günümüzde birçok öğrencinin kahvaltı yapmadan evden çıkması,öğünleri fast-food ile geçiştirmesinden hareketle Sınav Koleji, öğrencilerinin beslenmesine ayrı bir önem verir. Bu nedenle Sınav Koleji, okul bünyesinde görev yapan uzman diyetisyenler tarafından hazırlanan bir beslenme programı uygular.
 

EĞİTİM ÇAĞINDAKİ ÖĞRENCİLER, MUTLAKA DÜZENLİ VE SAĞLIKLI BESLENMELİDİR

Sınav Kolejinde menüler öğrencilerin fiziksel gereksinimleri ve besinlerin kalori değerleri dikkate alınarak hazırlanır. Anaokulundan 12. sınıfa kadar öğle yemeğinde 4 çeşit yemek ve zengin salad bar seçenekleri sunulur. Dünya ve geleneksel Türk mutfağından tematik yemek günleri düzenlenir.

Yemeklerin pişirilmesinden sunumuna kadar sıkı bir hijyen politikası uygulanır.

Sınav Kolejinde Anaokulu ve İlkokulda öğrenciler öğretmenleriyle birlikte masaya servis uygulaması ile sıra beklemeden yemeklerini yer. Öğrenciler modern yemek salonlarında dengeli ve düzenli beslenirken sağlıklı bir ortamda sofra kültürleri gelişir.

Uzmanlarca oluşturulan beslenme programıyla gelişim çağındaki öğrenciler obezite ve kötü beslenmeye dayalı rahatsızlıklardan korunur.

Ön Kayıt Başvuru Formu