Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Franchise Başvuru

lgsbir

Sınav Koleji İlkokullarında  öğrencilerimizi ‘Dünya Vatandaşı’ olarak yetiştirmekteyiz. Öğrencilerimizin ileriki eğitim hayatlarının daha anlamlı hale gelmesi amacıyla ‘Destination Imagination Eğitim Programı’, ‘Red Nose Day Video Challenge’ ve ‘Kanguru Matematik’ uygulamalara katılımları sağlanmaktadır.
 
DESTINATION IMAGINATION

Sınav Koleji İlkokullarında öğrencilerimiz ‘Destination Imagination Eğitim Programı’ ile sınırsız yaratıcılık, kritik düşünme, iletişim ve takım çalışmaları becerilerini bir üst seviyeye taşıyacak bir tecrübe yaşarlar. Her yıl Kuşadası'nda düzenlenen yaratıcılığın ön plana çıkarıldığı, öğrencilerin fikirlerinin yenilikçi ve özgür olmasını sağlayan Destination Imagination programı ile;
 
  • Proje Tabanlı Öğrenme desteklenir,
  • Takım çalışması hedeflenir,
  • Yaratıcı düşünme ve hayal gücünde artış olur,
  • Öğrencilerde zaman yönetimi becerisi gelişir,
  • Öğrencilere çevre bilinci ve bilincin sürdürülebilirliği öğretilir,
  • Öğrencileri geleceğin mesleklerine hazırlar ve temel beceriler kazandırılır,
  • Gönüllülük sevdirilir.


Öğrencilerin sosyal sorumluluk projeleri, teknik, temel mühendislik, bilimsel ve doğaçlama gibi çeşitli alanlarda anlık olarak görevlerin yerine getirilmesini içerek yapısıyla katılımcı öğrencilerin ileriki yaşamlarında kullanabilecekleri yeni beceriler edindirmeyi sağlayan eğitim programı olan Destination İmagination programına katılan Sınav Koleji İlkokulu öğrencileri, okullarımızda ingilizce olarak görülen STEM ve STEAM proje ve etkinliklerinde kazandıkları yetkinliklerini uluslararası platformda göstererek kendilerini kanıtlarlar. Destination İmagination programı aynı zamanda öğrencilerin eğlenebildikleri  dünyanın en büyük yaratıcılık programıdır. 
 
RED NOSE DAY VIDEO CHALLENGE

Red Nose Day Organisation (Kırmızı Burun Günü Kuruluşu) ilk olarak 1985 yılında yoksullukla mücadele etmek amacı ile kurulan ve Birleşik Krallık’ın en büyük yardım kuruluşlarından biri olan Comic Relief’ in bir parçasıdır.

Takip, Hakkaniyet, Empati değerleri ile bütünsel olarak oluşturulan THE Okul kavramımız çerçevesinde, öğrencilerimizin konu ile ilgili farkındalıklarını artıracak olan Red Nose Day Video Challenge uygulaması ile İngilizce öğrenimi ve uygulamasını hayatın içinde onlara sunarak, yaratıcılıklarını geliştirecek videoları tasarlarlar. Ürettikleri fikirleri video üzerinden sergilerler.
 


 
KANGURU MATEMATİK
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması, öğrencilerin orijinal matematik problemlerini üreterek, özgün ve orijinal soruların cazibesine kapılarak, kafalarını kurcalayan soruların peşinden gitme ve  problem çözme becerisinin kazandırılmasına dayalı bir yarışmadır. 
 
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması, merkezi Fransa’da bulunan ‘Association Kangourou Sans Frontieres’ Derneği’ne bağlı olarak 1991 yılından bu güne kadar, 90’a yakın ülkede ve 70 milyondan fazla öğrencinin katılımıyla gerçekleştiği dünyanın en prestijli matematik yarışmasıdır. Her yıl katılımcı ülkelerin akademisyenleri ve matematik öğretmenleri tarafından yazılan mantık ve muhakeme sorularından oluşan, günümüzde yeni nesil sorular olarak adlandırılan, matematiği günlük hayata entegre düşünen bir düşünce yapısıyla değerlendiren uluslararası bir matematik sınavı/yarışmasıdır.
 
Her yıl Mart ayının üçüncü haftasında tüm Dünyada 6 milyondan fazla öğrenci, Kanguru Matematik Yarışmasının bir parçası olmaktadır. Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması, öğrencilerin matematiğe olan ilgisini çekmek, matematikte yetenekli öğrencileri yarışma ve sınavlarla motive etmek düşüncesiyle yapılandırılmıştır.
 
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasına 7-18 yaş aralığında olan öğrenciler 6 farklı kategoride katılabilirler. Kategorilere göre 24 ile 30 arasında soru bulunan sınavın süresi 75-90 dakika sürmektedir.Sorular öğrencilerin ilgisini çekecek ve eğlenceli bir yapıda hazırlanmakta ve matematiğin öğrenciler arasında popüler olması hedeflenmektedir. Öğrencilerin önyargılarında bulunan ‘matematik zordur ve sıkıcıdır’ algısını değiştirmek üzerine kurulmuştur. 
 
Kanguru Matematik Yarışmasında öğrenciler öncelikle bireysel olarak yüz yüze Kanguru Sınav Merkezlerinde sınava girerler. Bu sınav sonuçlarına göre başarılı olan öğrenciler yüz yüze Final Sınavına girmektedirler. 
 
Öğrenciler bu yarışma sonunda katılım ve başarı sertifikası alarak, bunları e-okul sistemine kaydedebilirler. Derece kazanan öğrenciler, yurtdışı kamplarında (Almanya, Fransa, Polonya, Uzakdoğu…) ülkemizi temsilen yarışmalara katılırlar. Bunun dışında her yıl madalya ve plaketler, başarı sağlayan öğrencilere tören eşliğinde verilmektedir. Bir uluslararası kuruluş olan ‘Kanguru Matematik Türkiye Koordinatörlüğü’nün çalışmaları, Milli Eğitim Bakanlığı onaylıdır. 
 

 
Sınav İlkokulunda , sayısal düşünme, mantık yürütme, yaratıcı problem çözme ve diğer problem çözme stratejileri ile  yetkinliklerine sahip  öğrencilerimiz matematikte kendilerini daha da geliştirebilecekleri ve matematiğin eğlenceli yönünü keşfederek yaşıtlarıyla yarışabilecekleri bu önemli uluslararası matematik organizasyonunda elde ettikleri derecelerle başarı grafiğinin üst sıralarında yer alırlar ve Sınav Eğitim Kurumlarının gururu olurlar. 
 
 

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12