Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Franchise Başvuru

lgsbir

Sınav Anadolu ve Fen Lisesinde öğrencilerimizi ‘Dünya Vatandaşı’ olarak yetiştirmekteyiz. Öğrencilerimizin önlerindeki eğitim hayatlarının daha anlamlı hale gelmesi amacıyla ‘Destination Imagination Eğitim Programı’ ve ‘Kanguru Matematik’ uygulamalarına katılım sağlanmaktadır.

DESTINATION IMAGINATION
 
Destination Imagination, takım halinde görev alan öğrencilerin; anlık, yaratıcı ve eleştirel düşünmelerini güçlendiren etkin bir kulüptür. 
 
 
Öğrenciler seçtikleri görev ve konuya ilişkin çözümler üretmek için takımlarıyla birlikte araştırma yapar, tasarlar ve uygularlar. Görevleri ile ilgili çalışmaların her aşamasında, (problemleri değerlendirdikleri ve gelişimlerini gözlemledikleri yaratıcı süreçte) İngilizce dilini etkin bir şekilde kullanma fırsatı bulurlar. Programda görev alan öğrenciler, sunumlarını önce ulusal platformda (ülke turnuvasında) yaparlar, dereceye girmeleri halinde de, sunumlarını, davet edildikleri ‘’Dünya Finalleri’’nde gerçekleştirirler.
 
KANGURU MATEMATİK
 
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması, Sınav Anadolu ve Fen Liselerinde öğrencilerin özgün ve orijinal matematik problemlerini üreterek, problem çözme becerisinin kazandırılmasına dayalı bir yarışmadır. 
 
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması, öğrencilerin orijinal matematik problemlerini üreterek, özgün ve orijinal soruların cazibesine kapılarak, kafalarını kurcalayan soruların peşinden gitme ve  problem çözme becerisinin kazandırılmasına dayalı bir yarışmadır. 
 
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması, merkezi Fransa’da bulunan ‘Association Kangourou Sans Frontieres’ Derneği’ne bağlı olarak 1991 yılından bu güne kadar, 90’a yakın ülkede ve 70 milyondan fazla öğrencinin katılımıyla gerçekleştiği dünyanın en prestijli matematik yarışmasıdır. Her yıl katılımcı ülkelerin akademisyenleri ve matematik öğretmenleri tarafından yazılan mantık ve muhakeme sorularından oluşan, günümüzde yeni nesil sorular olarak adlandırılan, matematiği günlük hayata entegre düşünen bir düşünce yapısıyla değerlendiren uluslararası bir matematik sınavı/yarışmasıdır.
 
Her yıl Mart ayının üçüncü haftasında tüm Dünyada 6 milyondan fazla öğrenci, Kanguru Matematik Yarışmasının bir parçası olmaktadır. Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması, öğrencilerin matematiğe olan ilgisini çekmek, matematikte yetenekli öğrencileri yarışma ve sınavlarla motive etmek düşüncesiyle yapılandırılmıştır.
 
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasına 7-18 yaş aralığında olan öğrenciler 6 farklı kategoride katılabilirler. Kategorilere göre 24 ile 30 arasında soru bulunan sınavın süresi 75-90 dakika sürmektedir.Sorular öğrencilerin ilgisini çekecek ve eğlenceli bir yapıda hazırlanmakta ve matematiğin öğrenciler arasında popüler olması hedeflenmektedir. Öğrencilerin önyargılarında bulunan ‘matematik zordur ve sıkıcıdır’ algısını değiştirmek üzerine kurulmuştur. 
 
Kanguru Matematik Yarışmasında öğrenciler öncelikle bireysel olarak yüz yüze Kanguru Sınav Merkezlerinde sınava girerler. Bu sınav sonuçlarına göre başarılı olan öğrenciler yüz yüze Final Sınavına girmektedirler. 
 
Öğrenciler bu yarışma sonunda katılım ve başarı sertifikası alarak, bunları e-okul sistemine kaydedebilirler. Derece kazanan öğrenciler, yurtdışı kamplarında (Almanya, Fransa, Polonya, Uzakdoğu…) ülkemizi temsilen yarışmalara katılırlar. Bunun dışında her yıl madalya ve plaketler, başarı sağlayan öğrencilere tören eşliğinde verilmektedir.
 
Bir uluslararası kuruluş olan ‘Kanguru Matematik Türkiye Koordinatörlüğü’nün çalışmaları, Milli Eğitim Bakanlığı onaylıdır. 
 
 
Sınav Anadolu ve Fen Liselerinde öğrencilerimiz, 21. yüzyıl becerilerinden olan sayısal düşünme, yaratıcı problem çözme, mantık yürütme ve problem çözme stratejilerini geliştirebilecekleri, problem çözme yetkinliklerini kazandırdığımız öğrencilerimiz, Kanguru Matematik Yarışmasınadki performanslar, başarılar ve dereceler ile başarı grafiğinin en üst sıralarında yer alarak Sınav Eğitim Kurumlarının gururu olurlar.  
 

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12