Franchise Başvuru

1992'DEN BUGÜNE

Sınav Eğitim Kurumları, 1992 yılında bir aile şirketi olarak 50 metrekarelik bir mekan, 5 çalışan ve kısıtlı sermayeyle kuruldu. Mekan küçük, imkanlar sınırlı ama hedef büyüktü.
 
Küçük bir adımla başlayan enerji, gün geldi ülkeyi saran bir sinerjiye dönüştü. O günün 50 metrekaresi bugün 500 bin metrekarelik kapalı alana, 5 personeli ise 10 bini aşkın çalışana ulaştı. Ciddi bir gelecek tasarımının, geniş ölçekli bir vizyonun bütün kararlara ve çalışmalara eşlik ettiği bu süreçte yayınları, dershaneleri, kursları, okulları ile Türkiye'nin en büyük eğitim zincirine dönüştü.
 
KOLEKTİF AKLIN ÜRÜNÜ

İlk kez Ankara'da faaliyet göstermeye başlayan Sınav Eğitim Kurumları, bugün ülke genelinde yaygın, öncü ve örnek bir kurum olarak saygın bir marka haline gelmiştir.
 
Sınav Eğitim Kurumları, öylesine kurulmuş bir işletme değildir. Felsefesi, hedefleri, ismi, renkleri, sloganları, amblemi, reklamı, tanıtımı, her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, danışılmış, sorulmuş; kısaca kolektif bir aklın ürünü olarak ortaya çıkmıştır.
 
“İLK"LERİN KURUMU

Sınav Eğitim Kurumları, sınavlara hazırlık yayınlarındaki öncülüğünü, dershanecilik alanına da taşıyarak bu alanda pek çok yeniliğe imza atmıştır. Soru ağırlıklı bol testli dergiler, kitap ekleri, dershaneciliği eksen alan dergicilik gibi birçok ilk Sınav Eğitim Kurumları ile başlamıştır. Hepsinden önemlisi, birbirinin karşıtı olarak sunulan "dergi ve dershane birlikteliği"nin temeli Sınav Eğitim Kurumları ile atılmıştır.
 
Okullaşma sürecini de başarıyla yürüten Sınav Eğitim Kurumları dershaneden dönüşen okulları ve kolejleri ile yurt genelinde yeni bir eğitim ağı oluşturmuştur. Ayrıca dershanecilikteki deneyim ve birikimini son dönemde açılan Sınav Kurs ve Sınav Etüt merkezlerine taşımaktadır.
 
Bugüne baktığımızda kolejleri, dershaneden dönüşen okulları, Sınav Kurs ve Etüt Eğitim Merkezleri ile 400'e yakın şubesi ve binlerce çalışanı bulunan Türkiye'nin yaygınlığı en yüksek, en büyük ve güvenilir eğitim kurumlarından biri olan Sınav Eğitim Kurumları, yayıncılıkta olduğu gibi kolej, okul, kurs ve etüt merkezlerinde de çıtayı hep yüksek tutmuştur.
 
Kaliteli ve kapsamlı yayınları, seçkin eğitimcilerden oluşan nitelikli kadrosu, özgün bir sistematiğe ve planlamaya sahip yönetim anlayışı, özveriyle ve yeniliklere açık bir anlayışla çalışan kurumlarıyla her yıl yüz binlerce gencimizi geleceğe hazırlamaktadır.
 
Sınav Eğitim Kurumları, abonelik sistemiyle de yüz binlerce öğrenciye ulaşmaktadır. Ülke genelindeki dağıtım ağı ve yüzlerce bayisiyle dershane öğrencisi olmayan binlerce gencimizin sınavlara hazırlanmasına katkıda bulunmaktadır.
 
SEKTÖRDE ÖRNEK ALINAN MODEL

Sınav Eğitim Kurumları hep farklı olmuştur. Dershanecilik döneminde açıldığı birçok yerde dershaneciliğin standardı değişmiştir.
 
Kurum tabelaları, bina cepheleri, sınıf tasarımları, ders programları, işletme anlayışı sektörde model olarak alınmıştır.
 
Ulusal bir marka olma yolunda hızla ilerlerken hiçbir şekilde kavgaya ve çatışmaya girmemiş, asla yıkıcı bir rekabet anlayışı gütmemiş, başarısını, başkalarının başarısızlığıyla ölçmemiştir.
 
Yayınları ve eğitim kurumlarıyla ulusal marka haline gelen Sınav Eğitim Kurumları, Türkiye'ye seçkin kurumlar kazandırma çalışmalarına hız vermiş ve 30. yılında 30 yıllık eğitim deneyim ve birikimini aktarmak üzere okullaşma sürecini de başarıyla sürdürmektedir.

İDDİALI PROJE
 
Sınav Eğitim Kurumları, yoğun bir çabanın ve emeğin ürünü olarak ortaya çıkmıştır. Yurt içinde ve dışında köklü eğitim kurumları ziyaret edilmiş, fizikî yapıları ve eğitim sistemleri incelenmiş, yüzlerce eğitimciden de görüş alınmıştır. Sınav Eğitim Kurumlarının mimarî yapısı, eğitim sistemi, programları dâhil tüm konsepti, konunun uzmanları ve akademisyenlere danışılarak oluşturulmuştur.
 
Sınav Eğitim Kurumları, anaokulundan itibaren geleceğin özgüveni yüksek, ufku geniş, vizyon sahibi “Dünya Vatandaşı” seçkin bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
 
Sınav Eğitim Kurumları Genel Merkezi, Ankara’nın en prestijli bölgelerinden birinde yaklaşık 40 bin metrekarelik büyük bir eğitim kompleksi olarak tasarlanmış; bütün mekânların ferah ve geniş olmasına dikkat edilmiştir. Sınıflar, kapılar, pencereler, tahtalar, koridorlar, salonlar, bahçe ve etkinlik alanları mevzuatın gerektirdiği ölçülerin neredeyse iki katı büyüklüğünde yapılmıştır.

Sınav Eğitim Kurumları Genel Merkezinin inşasında birinci sınıf malzemeler kullanılmış ve tüm bina yüksek teknolojiyle donatılmıştır. Böyle bir mekânda, böyle bir ortamda eğitime büyük bir avantajla başlayan öğrenciler kuşkusuz geniş bir ufka ve gelecek tasarımına sahip olacak, büyük başarılara imza atacaklardır. 
 

Sınav Eğitim Kurumları Genel Merkezi - Ankara Sınav Koleji Merkez Kampüs

EĞİTİM; CİDDİ, BÜYÜK VE GÜVENİLİR KURUMLARIN İŞİDİR
 
Sınav Eğitim Kurumları; sadece sınavlara hazırlık alanında kazandığı başarı ve kalitesiyle değil ülke genelinde dershanecilik alanında gösterdiği profesyonel eğitim ve hizmet anlayışı, yaygınlık ve bilinirliği, müşteri memnuniyeti, ciddi ve örnek kurumsal kimliği, kalitesi ve güvenirliliğiyle de bir numarada bulunmaktadır.
 
Toplumsal sorumluluk gereği vergi ödemenin kutsallığına inanan, vergisini tam ve zamanında ödemeyi ilke olarak benimseyen Sınav Eğitim Kurumları, bu tutumuyla eğitimin; ciddi, büyük ve güvenilir kurumların işi olduğunu kanıtlamıştır. Yatırımlarıyla yıllardır en çok vergi veren kurumları arasında ilk sıralarda yer alan Sınav Eğitim Kurumları, ödediği vergilerle ülke kalkınmasına katkıda bulunduğu için bugüne kadar sayısız “Vergi Onur Ödülü” ve “Teşekkür Belgesi”nin sahibi olmuştur.

18 Mayıs 2011 tarihinde Sayın Başbakanın katılımıyla Ankara Ticaret Odasında düzenlenen törende “Vergi Rekortmeni Ödülü” verilen Sınav Eğitim Kurumlarının gücü, güvenirliliği ve büyüklüğü bir kez daha tescillenmiştir.
 


 

Sınav Eğitim Kurumları : Vergi Rekortmeni
 

KALİTE ÖDÜLLERİNE DE “SINAV” DAMGASI
 
Sınav Eğitim Kurumlarının, sektörünün en başarılısı olduğu Tüm Anadolu Çalışan ve Emekliler Birliği (TAÇED) tarafından da belgelendirilmiş, TAÇED’in 2011 “Altın Başarı ve Hizmet Kalite Ödülü”, eğitim sektörünün “En Başarılı Kurumu” ilan edilen Sınav Eğitim Kurumlarına verilmiştir.
 
Bugüne kadar “Tüketici Kalite Ödülü”, “Tüketici Altın Marka Ödülü”, “Tüketici Altın Adam Ödülü” ve “Tüketici Dost Ödülü” gibi birçok ödülle ödüllendirilen Sınav Eğitim Kurumları, Tüketici Akademisinin üçüncüsü düzenlenen 2011 Uluslararası AB Kalite Ödülleri Zirvesinde “AB Kalite Ödülü”nün de sahibi olmuştur.
 
Sektörde öncü rol üstlenen Sınav Eğitim Kurumlarının kalitesi, World Consumer Academy (Tüketici Akademisi) tarafından “2011 Avrupa Kalite Ödülü” ile tescillenmiştir. Ürün ve hizmetleri birçok saygın kurum ve kuruluştan ödül alan Sınav Eğitim Kurumları, sektörde hizmet kalitesine en çok güvenilen marka olarak yine Tüketici Akademisi tarafından düzenlenen 25. Uluslararası Tüketici Zirvesi'nde, “2012 Tüketici Kalite Ödülü”ne de değer görülmüştür.

İş, eğitim, sanat ve edebiyat alanında başarılı çalışmalar gerçekleştiren, faaliyet gösterdiği alanın gelişimine katkı sağlayan markaların ödüllendirildiği  “2019 Türkiye Marka Ödülleri” Töreninde “ Yılın En İyi Eğitim Markası ” ödülünü Sınav Eğitim Kurumları aldı.

 


  
Sınav Eğitim Kurumu : Türkiye'nin Eğitim Markası
 
SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ
 
Eğitim sektöründe yeniliklerin ve “ilk”lerin öncüsü olan Sınav Okulları kuruluşundan bugüne temel değerler olan “Takip/sorumluluk, hakkaniyet/dürüstlük, empati/ duygudaşlık” ilkelerine dayanan THE OKUL yaklaşımını esas almaktadır.
 
Saygı, sevgi, hoşgörü adalet, yardımseverlik, fedakârlık, farklılıklara saygılı olmak gibi toplumsal değerlerden oluşan “Değerler Eğitimi” konusuna büyük önem verilen Sınav Okullarında bu değerler, gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projeleri ile daha da pekiştirilmektedir. 
 
Değerler Eğitimi kapsamında Sınav Okulları öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz tarafından farklı çalışmalara teşvik edilirler. Sınav Koleji Sosyal Sorumluluk Projelerinin tümü öğrenci merkezli olarak gerçekleştirilmektedir. Her ay belirlenen bir değer üzerine yaptıkları çalışmalarla öğretmenlerinin rehberliğinde, projeleri ile ilgili kapsamlı bir sunum gerçekleştiren öğrencilerimiz, oluşturdukları faaliyet planına göre hareket ederler. Başlatılan projelerde, projeye katılımın sağlanması konusunda çeşitli iletişim kanallarını kullanan öğrenciler, sosyal medya araçları, kiosklar, afiş ve broşür gibi çalışmalarla projelerinin duyurularını yaparlar. Yardım çalışmaları, afişlerin hazırlanması, duyurulması, yardımların yerlerine ulaştırılmasına kadar tüm süreçler Sınav Koleji öğrencilerimiz tarafından yürütülür. Projelerinin tüm süreçlerinde aktif olarak yer alan öğrencilerimiz gönüllülük esasıyla katıldıkları çalışmaları severek ve isteyerek yapmaktadırlar.
 

Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında okul içerisinde yardım stantları da açan Sınav Koleji öğrencilerimiz, huzurevi, engelliler okulu gibi kurumları ziyaret ederek, yardımlarını ilk elden yerine ulaştırırlar.
 
Sınav Eğitim Kurumları, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında eğitim kampanyalarını da desteklemektedir. Özellikle, yoksul ve başarılı çok sayıda öğrencinin burslu olarak okutulması ve zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli yardımı ve desteği sağlayan Sınav Eğitim Kurumları, bu eksende, geliri düşük ailelere ve zorlu koşullarda eğitim veren okullara ücretsiz kitap yardımı yapmaktadır.
 
Sınav Koleji Sosyal Sorumluluk Projelerini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz proje sonunda sertifika ve çeşitli hediyelerle de ödüllendirilirler.
 
Farklı insanları ve yaşamları tanıma imkânı bulan öğrencilerimiz, diğer bireylere karşı sosyal görevleri konusunda bilinçlenirler, insanlara karşı saygı ve sevgiyi öğrenirler. Türkiye’nin farklı bölgeleriyle yardım köprüleri kuran Sınav Koleji öğrencilerimiz, kardeşlik bağlarını da güçlendirirler.
 
Ankara Sınav Koleji'nde Kardeş Okul Projesi
 
Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12