Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Franchise Başvuru

lgsbir

LEGO® Öğrenme Sistemi oyunla öğrenme ilkesine dayalı, son derece ilgi çekici çözümleriyle öğrencilerimizin robotik kodlama becerilerini artırmaları için özenle ve profesyonel bir şekilde tasarlanmıştır. Tanınmış kodlama dillerini, akıllı donanım ve sensörlerle bir araya getiren LEGO® Öğrenme Sistemi, robot tasarımı ve inşa etme süreçlerini eğlenceli hale getirir. Öğrencilerimizin robotik ve kodlama eğitimlerimizden üst düzey performans alabilmeleri için müfredatımıza eklenen  LEGO® Öğrenme Sistemi öğrencilerimizin matematik, fen bilimleri, mühendislik konularındaki başarı düzeylerinin ileri seviyeye gelmesi için düşünülmüştür.
 
Türkiye’de ilk kez Sınav Okulları müfredatına dahil olan Bukalemun StemSet,  öğrencilerimizin uygulamalı robotik eğitiminde kullanacakları kaynak kitapları ve LEGO® Education setlerini bir araya getirmektedir. Türk Eğitim Sistemine uygun olarak hazırlanan kitaplar, birbirinden eğlenceli ve öğretici etkinliklerle dopdolu bir öğrenme deneyimi sunar. Öğrencilerimiz, Bukalemun StemSet’in eğlenceli ve uygulamalı etkinlik üniteleriyle kendi tasarımlarını inşa ederken ekip çalışması, veri toplama ve analizi, robotik, kodlama konularında bilgi düzeylerini artırırlar. Türkiye’de ilk kez Sınav Okulları’nda uygulanan LEGO® Öğrenme Sistemi ile müfredatımız çok daha güçlü bir hale gelmektedir.

LEGO® Education tarafından her yaş grubuna özel olarak hazırlanan videolu eğitim setleriyle öğrenciler matematik ve mühendislik STEM konularını  uygulayarak ve eğlenerek öğrenirler ve geleceği şimdiden inşa etmeye başlarlar.
 
Eğlenerek öğrenme imkanı sunan Bukalemun StemSet ile öğrencilerin eleştirel düşünme,  tasarlama, problem çözme  ve kodlama becerilerinin gelişir.  Öğrencilerin gerçek yaşam problemleri ile ilgili farklı bakış açıları geliştirmeleri bakımından önemli bir fırsattır. Bukalemun StemSet ile öğrencilerin yaşadığımız çağın teknolojilerini daha iyi anlayarak doğru bir şekilde kullanmaları hedeflenir.
 
Sınav Okulları olarak üretken, problem çözen bireyler olmaları konusunda desteklediğimiz öğrencilerimizin;
  • Farklı disiplinlerle bir arada çalışma,
  • Geleceğin dünyasındaki değişimlere uyum sağlama,
  • Eleştirel düşünme, problem çözme,  tasarım yapabilme ve kodlama becerilerinin geliştirme,
  • Öğrenmeyi öğrenme becerisini geliştirmeyi ve 21. yüzyılın gerektirdiği kazanımlara erken yaşta sahip olmaları hedeflenmektedir. 
Bukalemun StemSet Nedir?

LEGO® Education öğrencilerin STEM becerilerini geliştirebilmeleri, problem çözme becerilerini geliştirmeleri ve yaşadığımız çağın hızlı değişimine uyum sağlamaları  amacıyla  her yaş seviyesine uygun olarak   Türk eğitim sistemi müfredatına uygun olarak  tasarlanan videolu eğitim setleri ve etkinliklik kitapçıklarıni içeren bir ekosistemden oluşur.
 
Öğrencilerin bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik konularına adaptasyonunu sağlar. Uygulayarak öğrenmeyi destekleyen fiziki eğitim setleri ile öğrencilerin yaşlarına ve seviyelerine özel olarak hazırlanan etkinliklerden oluşur.
 
Bukalemun StemSet Amacı Nedir?
 
Bukalemun StemSet öğrencilerin disiplinlerarası ilişki kurabilme ve  uyum sağlama becerilerini geliştirir. Öğrencilerin kodlama robotik ile bilim, teknoloji, matematik, mühendislik yani STEM becerilerini birleştirerek öğrencilerin bu becerilerinin arttırmasını sağlar. 
 
Bukalemun StemSet öğrencilerin karşılaştıkları problemlerin analizini yapmalarını ve çözüm önerileri sunmalarını sağlar. Öğrencilerin problem çözme yeteneklerinin ve analiz yeteneğinin geliştirilmesinde etkindir. Bir problemi  üst derece fayda ve en az zararla nasıl çözülebileceğini çok yönlü olarak düşünme becerisi sağlar. Öğrencilerin bütünsel ve analitik düşünme becerilerini kazandırmayı ve geliştirmeyi hedefler. 
 
Öğrencilerin analitik düşünerek geniş perspektiften her olayı değerlendirmelerini,  gelecekleri ile geleceğin dünyasını bugünden inşa etmelerini desteklemek amacıyla hazırlanan LEGO® Education Bukalemun StemSet yeni ürünlerin ortaya konulmasında öğrencilere farklı bakış açısı ile bakabilme yeteneğini kazandırır.
 

 

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12