Franchise Başvuru

SAĞLIK MERKEZİ

Sınav Kolejinde gerekli tüm sağlık ekipmanlarıyla donatılmış, doktor ve hemşirelerin görev yaptığı revir mevcuttur. Revirde temel sağlık problemlerine destek sağlamanın yanı sıra kaza ve yaralanmalarda ilk müdahale gerçekleştirilir. Her öğrenciye özel oluşturulan dosyalarda öğrenci sağlığının düzenli takibi yapılır.
 
Sağlık için temizliğin önemi, kazalar ve hastalıklardan korunma, ilk yardım, gibi konularda öğrencilere danışmanlık yapılır. Çocukluk dönemi sağlık alışkanlıklarının geliştirilmesi için farkındalık çalışmaları gerçekleştirilir. Öğrencilerimiz donanımlı revir ve ilk yardım üniteleriyle karşılaştıkları her sorunda yanlarında uzman sağlık ekibini bulur, düzenli aralıklarla yapılan sağlık taramalarıyla önleyici hizmetlerden de faydalanır. 
 
TEMİZLİK VE HİJYEN

Toplu yaşam alanlarında hijyenin öneminin kat kat fazla olduğu bir gerçektir. Bu sebeple Sınav Kolejinde tüm ortamlarda temizlik ve hijyen ön planda tutulur. Eğitim alanları ve ortak alanlar profesyonel temizlik personelleriyle periyodik olarak temizlenir. Alan tasarımlarında kolay temizlenebilir ve kir tutmayan malzeme kullanılmasına özen gösterilir. Sıcak su kullanımının hijyene etkisi önünde bulundurularak lavabolarda sıcak su hattı bulundurulur. 
 
Okul yaşamının sağlıklı sürdürülebilmesi için Sınav Kolejlerinde, maksimum ortam hijyeni göz önünde bulundurulur ısı yalıtımı ve havalandırma sistemi kurulmuştur ve eğitim ile ortak kullanım alanlarında  uzman personel tarafından periyodik temizlik yapılmaktadır.
 
 
Covid-19 TEDBİRLERİ

Covid-19 salgınına karşı Sınav Kolejleri ve Sınav Eğitim Kurumlarıda alınması gereken tedbirlerin belirlenerek hastalığın okullarımızda yayılmasının önlenmesi amacıyla hazırladığımız kapsamlı rehberimiz bulunmaktadır.
 
Sınav Kolejleri ve Sınav Eğitim Kurumları olarak öğrencilerin, okula geliş ve gidişlerinde, okulda bulundukları anlarda, temas ettikleri her alan ve tüm çalışanlar düşünülerek çalışmalar detaylandırılmaktadır. Okul ve sınıf giriş çıkışlarında tüm öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın ateşleri ölçülür. Servis araçları, okul girişleri, sınıfların içleri, diğer derslik alanlarımız, yemekhane, kantin, tuvalet ve duş alanları, bahçe ve açık alanlar, ortak kullanım alanları, laboratuvarlar, kütüphane, spor salonu, öğretmenler odası gibi okuldaki her fiziki ortamda özel tedbirler uygulanmaktadır. Okulumuza gelecek personelimiz, ziyaretçilerimiz, velilerimiz belirlenen kurallar dahilinde gelmektedirler. 
 
Maske, ateş ölçer, dezenfektan ve sosyal mesafe kuralları her alanda, kesintisiz olarak uygulanmaktadır. Öğrenci servislerinin mevcudu sosyal mesafe kurallarını dikkate alarak yeniden düzenlenmektedir. Servis ve okul araçlarının hijyeni çok sık aralıklarla yapılmaktadır. Okulun merdivenleri sadece çıkış ve sadece iniş merdivenleri olarak ayrılmaktadır. Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumları olarak Türkiye’de bulunan her kurumumuz için ayrı ayrı entegre edilmektedir. Sosyal mesafe kuralına göre oturma düzeni oluşturmanın yanı sıra belirli günlerde  gruplara ayrıştırılmış olarak dersler yapılmaktadır. Öğrenciler ve öğretmenler kurumlar içerisinde maske takmak zorundadırlar. Ders öncesi ve ders sonrasında sınıflar hem gece hem gündüz düzenli olarak havalandırılmaktadır. 
 
 
Yemekhanede de tüm hijyen kuralları gözetilerek ve yemeğe çıkış saatleri planlanarak hizmet verilmektedir. Menüler salgın döneminde bağışıklık sistemini güçlendirecek şekilde düzenlenmektedir. Bütün öğretmenlere, öğrencilere ve çalışanlara virüs, Covid-19 hastalığı, virüsün yayılması ve korunma/koruma konusunda eğitimler verilmektedir. Bu anlamda tüm illerdeki Sınav Kolejlerinde  ve Sınav Eğitim Kurumlarında  eş zamanlı çalışılmakta ve tüm mesafe, hijyen ile temizlik önlemleri bilinçli bir şekilde alınmaktadır. 

Covid-19 Tedbirleri kapsamında  kurumumuzdaki öğretmenlerimiz ve personellerimiz yüzyüze eğitimi sağlıklı bir şekilde yürütebilmek için tüm aşılarını yaptırdı.  Bahçe, koridorlar, merdivenler, yemekhane, lavabolar gibi ortak kullanım alanlarında yoğunluğun önlenmesi, sınıfların düzenli ve sürekli olarak havalandırılması ve girişlerde HES kodu sorgulanması için ek görevlendirmeler yapıldı. Öğrencilerin sıklıkla dokunduğu kapı, pencere,tahta, duvar, masa, sıra, musluk, tırabzanlar ile ayak basılan zeminler daimi olarak temizlenip dezenfekte edilmek üzere planlandı. Covid-19 Tedbirleri kapsamında maske, mesafe ve hijyen kurallarına tam uyulması hususuna Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumları olarak dikkat edilmektedir.

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12