Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Franchise Başvuru

lgsbir

Sınav Koleji Anaokulunda çocuklarımızın bedenlerini doğru bir şekilde kullanmaları, grup içinde uyumlu hareket yeteneği kazanmaları, fiziksel ve duygusal gelişimleri oyun ve spor ile desteklenir. Çocuklarımıza çok yönlü gelişimsel bir program uygulanarak, aktif ve sağlıklı bir yaşam biçimi içinde, fiziksel yeteneklerinin farkında olmaları motive edilmektedir. 
 
Sınav Koleji Anaokulunda özenle tasarlanan uygulama ve spor alanlarında çocuklarımız vücut koordinasyonunu öğrenirken, kondisyon ve esnekliği geliştirici  spor dalları ile ilgilenerek spor becerilerini geliştirirler.Okul olanakları okuldan okula küçük farklılıklar gösterebilmektedir. 
 
Sınav Koleji Anaokulu merkez kampüsünde bulunan;
 
 • Yüzme Havuzu
 • Buz Pateni Sahası
 • Jimnastik Alanı
 • Satranç Salonu ile öğrencilerimiz psikomotor becerilerinin yanında bilişsel olarak gelişimlerini de devam ettirebilirler.
   
YÜZME 

Sınav Koleji Anaokulunda çocuklarımız erken yaşlarda su ve yüzme ile tanıştırılır.  Temel yüzme eğitimine büyük önem verilen okulumuzda, çocuklarımızın su içerisinde farklı duygu ve hareketleri tecrübe imkanları bulunmaktadır.  Vücut kaslarının bir bütün olarak çalıştırıldığı yüzme derslerinde öğrencilerimiz zindelik ve kuvvet de kazanırlar. Su içinde rahat hareket edebilme ile kol ve bacak kaslarının koordineli olarak çalışmasını doğal ortamda öğrenirler.
 
Yüzme havuzu içinde gerçekleştirilen nefes ve suda durma çalışmaları oyunlaştırılarak yapılmaktadır. Çocuklarımız yüzme dersleri ile doğal olarak suyun kaldırma, basınç ve karşı kuvvetini tecrübelendirirler. Havuz oyunları ile nefes kontrollerini sağlamayı öğrenirler. Böylelikle nefes kapasitelerinin artması, su yüzeyinde durma ve serbest ayak vuruşu gibi beceriler kazanırlar. 
 
Ankara Sınav Koleji Yüzme Havuzu

Sınav Koleji Anaokulunda belirlenen program dahilinde haftada iki saat yüzme havuzu kullanılır. Her branş dersinde olduğu gibi yüzme derslerinde sporcu eğitmenler bulunur. Ayda 4 saat olarak buz pateni ile dönüşümlü olarak havuzumuzdan yararlanılır. Sağlıklı ve keyifli yüzme dersi için havuzun belirli aralıklarla tahlilleri yapılmaktadır ve ortam koşulları, anaokulu çocuklarımızın rahat edebileceği şekilde doğru iklimlendirme ile ısınması sağlanmaktadır. Okul olanakları okuldan okula küçük farklılıklar gösterebilmektedir. 
 
BUZ PATENİ 

Yapay kar kullanılarak oluşturulan Buz Pateni Sahasında öğrencilerimize vücut duruşlarını düzeltme, kondisyon, denge ve koordinasyon kazandırılır. Tüm vücut kaslarının uyumlu bir şekilde çalıştığı buz pateninde sağlıklı vücut postürü için çalışmalar yapılır. Dersler Buz Pateni Öğretmeni eşliğinde ayda 4 saat yüzme dersleri ile dönüşümlü olarak gerçekleştirilmektedir. Okul öncesi dönemde yapılan buz pateni dersleri ile çocuklarımızın keyifli zaman geçirmeleri, vücut koordinasyonu çalışmaları ile daha dayanıklı, becerikli ve esnek hale gelmeleri sağlanır. Okul olanakları okuldan okula küçük farklılıklar gösterebilmektedir. 
 
Ankara Sınav Koleji Buz Pateni Sahası

JİMNASTİK 

Çocukların denge, kuvvet, esneklik, çabukluk, el -göz, sinir - kas koordinasyonu ve bedenini bilinçli bir şekilde kullanabilmelerini sağlayan jimnastik, Sınav Koleji Anaokulunda jimnastik salonunda, branş öğretmenleri rehberliğinde yapılmaktadır. Oto kontrol ve denge çalışmaları ile çocukların rahat bir biçimde enerjilerini atmalarına yardımcı spor hareketleri aktif olarak yapılmaktadır. Okul olanakları okuldan okula küçük farklılıklar gösterebilmektedir. 
 
SATRANÇ

Sınav Koleji Anaokulunda Satranç eğitimi spor aktivitelerinin içinde bulunmaktadır. Çocuklarımız oyunlarla satranç sporuna yönlendirilirler. Satranç çalışmalarında çocukların dikkatlerini toplamaları ve odaklanmaları amacıyla özel sessiz alanlar oluşturulmaktadır. 
 

Satranç ile erken çocukluk döneminde;
 
 • Hayal kurma gücü gelişir ve zihinsel faaliyetlerde artış olur.
 • Dikkat, odaklanma ve öngörü yeteneği gelişir.
 • Aktif çok yönlü ve kapsamlı düşünme çalışmaları ile sebep sonuç ilişkisini analiz etme yeteneği oluşur.
 • Sabırlı- ölçülü-dikkatli- soğukkanlı olmak doğal yollarla öğretilir.
 • Saygılı olmanın yanı sıra rekabeti ve kuralların gerekliliğini öğretir.
 • Karakterin sağlamlaşmasına ve özgüvenin geliştirilmesine yardımcı olur.
Okul olanakları okuldan okula küçük farklılıklar gösterebilmektedir. 


 

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12