Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Franchise Başvuru

lgsbir

BASKETBOL KULÜBÜ

Basketbol kulübümüzde öğrencilerimizin basketbolun kurallarını, taktik ve tekniklerini öğrenerek basketbolu sevmelerini sağlıyoruz. Basketbol, diğer spor dallarına göre kemik ve kas yapısı üzerinde etkilidir. Diğer bir deyişle basketbol oynayan çocuklar yukarıya doğru sıçrama hareketi yaptıkları için ve basketbol uzun kas yapısını destekleyen bir spor dalı olduğu için öğrencilerimizin boylarının uzamasında oldukça etkilidir. 
 
Basketbol antrenmanları ile öğrencilerimizin fiziksel dayanıklılığı artar, dinamik ve estetik bir vücut yapısına sahip olurlar. Kemik ve kas yapısı üzerinde son derece etkili olan basketbol ile esneklik, çeviklik ve hız kazanırlar. Basketbol bir ekip oyunu olduğu için, öğrenciler, diğer takım oyunlarında olduğu gibi beraber hareket etme, karşılıklı anlayış, yardımseverlik ve saygı duygularını geliştirirler. Basketbol ile kurallara uyma, hedef belirleme, belirlenen hedef doğrultusunda hareket etme ve başarılı olma gibi duygular en üst düzeyde gerçekleştirilir. Okul olanakları okuldan okula küçük farklılıklar gösterebilmektedir. 
 

 
FUTBOL KULÜBÜ

Futbol gerek ülkemizde gerek dünyada en fazla oynanan ve yapılan spor dallarından biridir. Her yaştan gencin severek oynadığı futbol, gençlerde birlik ve beraberlik duygularının oluşmasını, tek yürek olarak mücadele etme ruhunu destekleyen önemli bir spordur.
 
Futbol Kulübünde öğrencilerimiz sistemli, düzenli ve disiplinli bir şekilde futbol eğitimi almaktadır. Öğrencilerimizin futbolu sevmelerinin yanı sıra,  hoşgörülü iyi bir taraftar ve iyi birer futbolsever olmaları da amaçlanmaktadır. Futbol öğrencilere takım ruhuyla beraber hareket etme, hedefe birlik ve beraberlik duyguları içinde koşma, sosyalleşme, mücadele etme, galibiyet sevincini yaşama ya da kaybetme gibi bir sporun doğal sonuçlarına hoşgörü ve mütevazı şekilde olgunlukla karşılayabilme becerisi kazandırır.  Okul olanakları okuldan okula küçük farklılıklar gösterebilmektedir. 

 

 
VOLEYBOL KULÜBÜ
 
Voleybol, öğrencilerimizin fiziksel gelişimlerine yardım eden, katkı sağlayan ve onların sağlıklı olmalarını sağlayan en önemli spor dallarından biridir. Voleybol sırasında bir çok hareket yapıldığı için öğrencilerimizin vücutları esnek ve dinamik olur, dengeli bir şekilde gelişir. Basketbol sporu gibi uzun kasların gelişiminde önemli rol oynayan voleybol ile yerde ve havada yapılabilen birbirinden farklı hareketler, vücut kütlesini dengeli olarak artırır.
 
Voleybol sporunun iki baskın özelliği bulunmaktadır; Takımlar arasında file olmaması sebebiyle ‘şiddete kapalı’ bir spor olan voleybol aynı zamanda bir ‘takım sporu’dur. Bu iki özelliği onu diğer spor dallarından belirgin bir şekilde ayrılmasını sağlar. Voleybol oynayan bir öğrenci kazanmak ve sonuca ulaşmak için takım arkadaşları ile paylaşması gerektiğinin farkındadır. Voleybol sporunun fiziksel özelliklerinden dolayı şiddet kullanmamayı, şiddet kullanmadan rakibini iradesi ve psikolojik güç ile kazanmayı hedefler. Voleybol sporunda yardımlaşma ve paylaşma bilinci ile beraber hayata çok daha kolay bir şekilde farkında olmadan hazırlanırlar. Okul olanakları okuldan okula küçük farklılıklar gösterebilmektedir. 
 

 
YÜZME KULÜBÜ
 
Dünyanın en eski sporlarından biri olan yüzme beden gelişiminde de son derece etkilidir.Suyun direncine karşı yapılan bir dizi hareketten oluşan yüzme sporunda kaslar kuvvetlenir, vücut direnci artar. Yüzme sporu, beden gelişimine en etkili spor dallarından biridir.
 
Küçük yaşlardan itibaren yüzme sporu ile ilgilenen kişilerin omuzları geniş, duruşları düzgün olur. Bağışıklık sistemini uyarıcı etkisinden ve metabolizmayı düzene sokmasından dolayı kişiyi birçok hastalıktan korur. Aynı zamanda aerobik bir çalışma olduğu için gençlerimizin kardiyovasküler gelişimleri çok daha sağlıklı olur. Antrenmanlar sırasında yüksek kalori harcanır. Yüksek kalorinin harcanması ise obeziteye yakalanma riskini azaltır.
 
Suyun direncini aşmak için kuvvet, esneklik, sürat ve dayanıklılık gibi motorik özelliklerin yapılması gerektiği için yüzme sporu tüm vücut kaslarının çalışmasını pozitif yönde etkilemektedir. Kasların yanı sıra bağ dokularını ve tendonların sık olmasını sağladığı için yüzme sporu ile ilgilenen gençlerimizin ileri yaşlarda sakatlanma riski de azalmış olur. Suyun rahatlatıcı etkisi sayesinde gençler, enerjilerini atarlar ve sakin bir yapıya sahip olurlar. Öğrencilerimizin fiziksel ve zihinsel bakımdan vücutlarını en iyi şekilde çalıştırmalarını sağlamak amacıyla oluşturulan Yüzme Kulübü, gençlerimizin yaşam disiplini oluşturmalarında en iyi biçimde yardımcı olur. Okul olanakları okuldan okula küçük farklılıklar gösterebilmektedir. 

 

 
JİMNASTİK KULÜBÜ
 
Jimnastik sporuna başlama yaşı 3 olduğu için öğrencilerin herhangi bir spor dalına yönelmeden önce yapabilecekleri temel ve olimpik bir branştır. Jimnastik çocukların fiziki gelişimlerini sağlarken, boylarına göre kilo ve vücut kas kütlelerinin de dengeli olmasını sağlar. Jimnastik sporunu yapan gençler estetik bir duruşa sahip olur. 
 
Jimnastik, el-göz ile sinir-kas koordinasyonunu, beden kontrolünü bilinçli bir şekilde kullanmayı, esneklik, denge, kuvvet ve çabukluk gibi özelliklerin kazanılmasını sağlar. Tüm bunların yanı sıra duruş bozukluklarının giderilmesi ile denge sorunu olan gençlerin sorunlarının çözülmesine yardımcı bir spor dalı olma özelliğindedir. Kullanılan çember, ip, top, kurdela ve lobut ile yapılan kareografik hareketler ile bedensel koordinasyon sağlanır.
 
Jimnastik Kulübümüzde öğrencilerimiz temel jimnastik kurallarını öğrenirler ve teknik ve taktik çalışmalar yaparlar. Jimnastik sporundaki bedensel faaliyetler, öğrencilerimizin fiziksel ve ruhsal bakımdan olumlu gelişmelerin sağlar. Okul olanakları okuldan okula küçük farklılıklar gösterebilmektedir. 
SATRANÇ KULÜBÜ
 
Satranç Kulübü öğrencilere satrancı sevdirmeyi, öğretmeyi amaçlar ve zekalarını geliştirecek ortamlar oluşturur. Satranç sporu, analitik düşünme yeteneğini arttırır, kendini kontrol edebilmeyi ve planlı hareket etmenin önemini ve gerekliliğinin kavranmasına yardımcı olur. Genel zeka gelişimi üzerinde son derece etkili olan satranç sporu ile öğrenciler çabuk, süratli ve doğru düşünebilme becerisi kazanır. Öğrencilerimizin olaylara doğru yorumlarla yaklaşabilme yeteneklerini geliştirir. Aynı zamanda öğrencilerimizin dikkatini tek bir konu üzerinde yoğunlaştırabilme diğer bir deyişle odaklanma alışkanlığı kazanmalarına yardımcı olur. Satranç ile öğrencilerimiz karşılaştıkları problemler karşısında farklı ve özgün çözümler üretebilmeyi, verdikleri kararın sonucunu görmeyi, gerekirse planlarında değişiklik yapabilme becerisini  öğrenirler.
 
Satranç öğrencilerimize kurallara uymayı, kazananı kutlamayı, kaybetmeyi kabullenmeyi, dostluk çerçevesinde centilmence yarışabilmeyi öğreterek mücadeleci bir ruh kazanmasını sağlar. Öğrencilerimize düzenli, sistemli ve disiplinli çalışma ile başarıya ulaşabileceğini gösterir. Okul olanakları okuldan okula küçük farklılıklar gösterebilmektedir. 
 

 
AİKİDO KULÜBÜ

Kulübümüz; karşıdaki kişiye zarar vermeme felsefesini temel alan aikido çalışmalarında öğrencilerimizin düşünce, vücut ve refleks gelişimleri artar. Kulübümüz öğrencilerimizin kendileriyle barışık olmayı, başarılı olabilmek için mücadele etmeyi, birbirini korumayı, liderliği, lidere uyumu ve ekip olmayı öğretmek için kurulmuştur. Aikido kulübümüzde öğrencilerimiz aikido eğitmeni Sensei ile birlikte kendilerine uygun teknikleri uygulamalı olarak öğrenirler.
 
Öğrencilerimizin konsantrasyon gelişiminde önemli bir etkisi olan aikido dikkat eksikliğini kaldırır ve hızlı karar verme yeteneğini geliştirir.Kişisel karar verebilme, sosyalleşme, paylaşma, bir gruba ait olma, hoşgörü, centilmenlik, dışa dönük kişilik gelişiminde olumlu etkileri olan aikido ile öğrencinin kendine olan güveni artar ve beraberinde başarı gelir. Okul olanakları okuldan okula küçük farklılıklar gösterebilmektedir. 
 

 
BUZ PATENİ KULÜBÜ

Kulübümüz, öğrencilerin vücut esnekliğinin ve hareket serbestisinin gelişimini destekler. Buz pateni yapan öğrencilerin postür yapısı düzgün olur. Buz zemin üzerinde ve müzik eşliğinde yapılan buz pateni öğrenciye denge, güç, estetik ve hız kazandırır. Buz pateni ile öğrenciler özgüven kazanırken aynı zamanda eğlenceli zaman geçirirler. Okul olanakları okuldan okula küçük farklılıklar gösterebilmektedir. 
SALON FUTBOLU (FUTSAL) KULÜBÜ

Kulübümüz, öğrencilerin dar bir alanda futbol becerisi kazanmalarına yönelik çalışmalardan oluşur. Futsal olarak bilinen Salon Futbolu öğrenciye, dar bir alanda yapılan yaratıcı futbol çalışmalarının geliştirilmesine, doğru ve hızlı karar alma özelliklerini kazanmasına, güven duygusunun kazanılmasına ve geliştirilmesine fayda sağlamaktadır. Okul olanakları okuldan okula küçük farklılıklar gösterebilmektedir. BADMİNTON KULÜBÜ

Badminton raket ve tüylü bir topla oynanan bir oyundur. Tenis benzeri bir oyun olan badmintonda oyun, topun file üzerinden rakip alana atılması ve rakip oyuncunun aynı şekilde karşılık vermesine dayalıdır. Badminton topu oldukça hafif bir top olmasından dolayı zararsızdır ve sakatlanma riski neredeyse hiç yoktur. 
 
Badminton öğrencinin bedensel denge, yön algısı, el-göz koordinasyonu geliştiren, dikkat ile konsatrasyon gelişimini artıran ve  fiziksel gelişime yardımcı bir spordur. Aynı zamanda öğrencileri zevkle yaptıkları badminton lokal aerobik bir spor dalıdır. Okul olanakları okuldan okula küçük farklılıklar gösterebilmektedir. MASA TENİSİ KULÜBÜ

Kulübümüz; öğrencilerimizin daha dinç ve zinde bir bedene sahip olması hedeflenerek, masa tenisi sporu ile tanıştırılması ve yeteneklerinin açığa çıkarılması için oluşturulmuştur. Öğrencilerin masa tenisi ile ilgili becerilerinin doğru bir eğitimle geliştirilmesi, karşılaşma yapacak duruma getirilmesi ve masa tenisi oynarken zevk alınan, keyifli bir ortam yaratılması amaçlanmıştır. Okul olanakları okuldan okula küçük farklılıklar gösterebilmektedir.

 

OKÇULUK KULÜBÜ

Okçuluk kulübümüz, öğrencilerimizin  konsantrasyonunu artıran, odaklanmasını hızlandıran, vücudun ideal postür kazanmasını sağlayan, sabrı öğreten, nefes alış verişini düzenleyen, denge ve koordinasyonu arttıran bir spor dalıdır. 
 
Okçuluk doğası gereği sakin bir spor olduğu için, kalp atış hızını düşürerek kalbin kuvvetlenmesini sağlar. Vücut postürünün düzgün olmasını sağlar ve öğrenciye dik durma alışkanlığı kazandırır. Daimi olarak yapılan okçuluk sporu ile kas ve kemikler sürekli çalışır ve zayıflamaz. Dinamik ve statik bakımdan vücuda dayanıklılık kazandırır. Okçuluk ile kol, omuz, sırt ve bacak kasları kuvvetlenir. Eklem ve tendonlar aktif olarak çalışır. Dik durmayı gerektiren bir spor olduğu için omurga eğriliği tedavisinde de kullanılmaktadır. 
 
Öğrencinin doğru ve düzenli nefes almasını öğrettiği için beynin verimli çalışmasına yardımcı olur. Bu bakımdan aynı zamanda zihinsel bir spor dalı olma özelliğindedir. Konsantrasyon ve dikkatin geliştirilmesinde fayda sağlamaktadır. Düzenli olarak yapıldığı takdirde psikolojik olarak rahatlama sağlar. Strese karşı etkilidir. İnsanın kendisine karşı gerçekleştirdiği ve kendisiyle yarıştığı bir spor olduğu için kişiye zorluklarla mücadele etmeyi de öğretir. Birçok disiplinin kazanılması bakımından önemli bir spor dalıdır. Okul olanakları okuldan okula küçük farklılıklar gösterebilmektedir. 

 

 
RİTİM DANS KULÜBÜ

Kulübümüz;  öğrencilerin iç dünyalarında bulunan ritme cevap verme uyarısını düzenlemek, bu uyarıcıyı eğiterek hareket ile ritim arasındaki uyumu sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Dansın hedefi öğrenciye estetik duygu ve vücut esnekliği kazandırmak, ritim ve hareketler arasındaki uyumu ve bağlantıyı fark ettirmektir. Okul olanakları okuldan okula küçük farklılıklar gösterebilmektedir. 
 
 
 

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12