Ön Kayıt

Kulüp Tercihleri

Franchise Başvuru


OKUL SAĞLIĞI

OKUL SAĞLIĞI

OKUL SAĞLIĞI
BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Neşemizi, hüznümüzü derdimizi ve mutluluğumuzu paylaştığımız en iyi arkadaşımız Babamız... Babalar gününüz kutlu olsun.
LGS SINAVINA GİRECEK OLAN TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİZ

LGS SINAVINA GİRECEK OLAN TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİZ

LGS Sınavına girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar dileriz
SINAV EĞİTİM KURUMLARI "2022 KURUCULAR ZİRVESİ" NDE 2.GÜN

SINAV EĞİTİM KURUMLARI "2022 KURUCULAR ZİRVESİ" NDE 2.GÜN

2022 Kurucular Zirvesi’nin 2.günü Eğitim-Yönetim Danışmanı Sedat Sönmez’in “Optimum Verimlilikte Eğitim Kurumları Yönetimi” sunumuyla ...
SINAV EĞİTİM KURUMLARI "2022 KURUCULAR ZİRVESİ" BAŞLADI

SINAV EĞİTİM KURUMLARI "2022 KURUCULAR ZİRVESİ" BAŞLADI

Sınav Eğitim Kurumları’nın geleneksel olarak düzenlediği “2022 Kurucular Zirvesi” bu yıl Antalya’da yapıldı. Türkiye’nin her yerinden Kurucu Temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen 2022 Kurucular Zirvesi’nin ilk günü açılışını...
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINIZI KUTLUYORUZ

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINIZI KUTLUYORUZ

103 yıl önce Mustafa Kemal önderliğinde yakılan bağımsızlık ve özgürlük meşalemizi aynı inanç ve coşkuyla taşıyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nızı kutluyoruz.
10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI KUTLU OLSUN

10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI KUTLU OLSUN

Sevgi, saygı ve hoşgörü ile aşılamayacak engel yoktur. Engelliler Haftası kutlu olsun!
ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Sınav Eğitim Kurumları olarak eğitimdeki ilham kaynağımız ve rol modelimiz sevgili annelerimizin Anneler Günü’nü kutlar, sağlık ve mutluluklar dileriz.
ENDÜSTRİYEL TASARIM MÜHENDİSLİĞİ

ENDÜSTRİYEL TASARIM MÜHENDİSLİĞİ

Yaratıcı fikirler, yaratıcı çözümler ve buluşların ekonomik alanlarda uygun hale getirilip uygulanmasını kapsayan ve yenilikler çağı olan günümüzde ...
 YEŞİL ELMA FELSEFİ DÜŞÜNMEYİ SAĞLAR MI?

YEŞİL ELMA FELSEFİ DÜŞÜNMEYİ SAĞLAR MI?

Sanat yapıtları, çocukların düşünsel hayatlarında yaratıcılığı ve eleştirel bakış açısını açığa çıkarmak için onları cesaretlendirir. Gerçeküstücülük sanat akımlarındaki ...
BİLGİSAYAR BAĞIMLILIĞININ ÇOCUK SAĞLIĞI ÜZERİNDEKİ OLUMSUZ ETKİLERİ

BİLGİSAYAR BAĞIMLILIĞININ ÇOCUK SAĞLIĞI ÜZERİNDEKİ OLUMSUZ ETKİLERİ

21.yüzyılın getirisi olan teknolojik gelişmelere artık çok daha hızlı bir biçimde erişiyoruz. İnternet kullanımının her geçen gün artması ile teknolojik gelişmeler de hayatımızdaki vazgeçilmez öğelerinden biri haline gelmekte. Teknoloji ve internet ...
ÇOCUKLARDAN UZAK TUTULMASI GEREKEN YİYECEKLER NELERDİR?

ÇOCUKLARDAN UZAK TUTULMASI GEREKEN YİYECEKLER NELERDİR?

Televizyonda, internette, sokakta afişler ya da reklamlarda zararlı yiyecekleri gören çocuklar hayatı tanıma isteği ile farklı ürünlerin tadına bakmak isteyebiliyorlar. Ebeveyn olarak her ne kadar tüm bu ürünlerin zararlı olduğunu bilsek de çocuklarımızı bunları yeme konusunda engelleyemiyoruz. Ürünlerin içeriğinde bulunan yüksek oranlı tuz, yağ, şeker, un ve baharatlar alışkanlığa sebep oluyor.
EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER KONFERANSI NEDİR?

EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER KONFERANSI NEDİR?

Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, Sabancı Üniversitesi, Sabancı Vakfı ve Eğitim Reformu Girişimi(ERG) işbirliği çerçevesinde yapılan ve yenilikçi eğitim anlayışlarının projelendirdiği en büyük eğitim platformudur. Yenilikçi fikirlerin paylaşıldığı, projelendirdiği ve iyi örnekler ile donatılan platforma her ilden yüzlerce eğitimci katılıyor. Araştıran, çözüm üreten, yenilikçi, küresel değerlere saygılı, her alanda nitelikli öğrencilerin yetiştirilmesini hedef alan yüzlerce öğretmen rehberliğinde gerçekleştirilen tasarım ve projeler ile yeni ufuklar ve yeni fikirler oluşturma konusunda diğer öğretmen ve eğitimcilere rehber oluyorlar.
STEVEN  SPIELBERG

STEVEN SPIELBERG

Steven Spielberg farklı olmasının, hayallerinin önüne geçmesine izin vermedi. O sıfırdan başladı ve kendi iç motivasyonu ve çalışkanlığı ile başarıya giden yola doğru kendisini itti. Spielberg bu anlamda bir hayali olan herkesin bu hayalini gerçekleştirmek için belki de itici ufak bir güce ihtiyaç duyduğunun en canlı kanıtıdır.
AKADEMİK ERTELEME NEDİR? ZARARLARI VE BAŞA ÇIKMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?

AKADEMİK ERTELEME NEDİR? ZARARLARI VE BAŞA ÇIKMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Akademik erteleme öğrencilerin, ödev yapma, çalışma programına uyma, sınavlara hazırlanma gibi akademik görevlerini ve sorumluluklarını, herhangi bir nedene dayandırmadan kısmi olarak ya da tamamının yerine getirmemesidir. Akademik bakımdan öğrencilerin ödevlerini yapmamaları, sınavlarına çalışmamaları, çalışma programlarına riayet etmemeleri çocukların akademik bakımdan negatif olarak etkilemektedir.
RENKLERLE ETKİN ZAMAN YÖNETİMİ

RENKLERLE ETKİN ZAMAN YÖNETİMİ

Zamanı iyi yönetemediğimiz ve önceliklerimizi belirleyemediğimiz anlarda iyi bir plan oluşturmalıyız.

İLKOKUL

Sınav Koleji İlkokulu Eğitim Programı, Milli Eğitim Bakanlığının temel ilke, amaç ve hedefleri doğrultusunda, temel bilgi ve becerilere sahip, özgüveni yüksek, eleştirel ve yaratıcı düşünebilen, sosyal ve iletişimi kuvvetli bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiştir.  Okulumuzda eğitim tam gün ve karma olarak yapılmaktadır.Öğrencilerin yetenekleri ile kendilerini keşfetmelerine olanak sağlayan okulumuzda Tam Öğrenme Modelli Eğitim Yaklaşımı uygulanmaktadır. Sarmal ve tekrarlara dayanan öğretim sistemimizde anadil ve İngilizce kullanılmaktadır.  Öğrencilerimiz, demokratik ve  çağdaş eğitim ortamı içinde saygı, sevgi, hoşgörü, ‘İyi İnsan, İyi Yurttaş Hedefli Değerler Eğitimi’ ışığında yetişmektedir. 
 
 
Sınav Koleji İlkokullarında eğitim ve öğretim, 1., 2. ve 3.sınıfta Anadil ve İngilizce öğretmenleri ile beraber olarak sürdürülür. Öğrencilerimiz İngilizceyi özgüvenle kullanırlar. İlköğretim öğrencilerimizin İngilizce konuşma becerilerini artırmak için uygulanan ‘Side to Side’ Eğitim Portalı ile İngilizceye yoğun olarak maruz kalma sonucunda, İngilizcenin çocuklara kalıcı bir şekilde öğretilmesi hedeflenir. Okulumuzda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen öğretim programlarının yanı sıra öğrencilerimiz, yeteneklerine göre farklı branşlarda eğitimler alırlar.

 

 
Sınav Koleji İlkokulunda öğrenciler, çağın gereklerine uygun ve donanımlı bir şekilde yetiştirilirler. Dünya vatandaşlığı için İngilizcenin yanı sıra ikinci yabancı dil seçenekleri ile iletişim becerilerini geliştirmeyi hedefleyen okulumuzda, öğrencilerimizin kolay bir şekilde ikinci yabancı dili öğrenmeleri için programlar uygulanmaktadır. Sınav Koleji İlkokulu öğrencilerin İngilizce Dil Yeterliliklerini, kendi bünyesinde bulunan Yabancı Dil Eğitim Koordinatörlüğü tarafından objektif olarak değerlendirilmektedir. Kurum değerlendirme sınavlarının yanı sıra uluslararası geçerliliği olan sınavlar ile öğrencilerin dinlediğini anlama, okuduğunu anlama, kelime bilgisi, ingilizceyi doğru şekilde kullanma bilgisi ölçülmektedir.

 
Sınav Koleji ilkokul programı İlköğretim Koordinatörlüğü tarafından özenle hazırlanır. Sınıf ve ingilizce öğretmenlerinin uyguladıkları çift dilli etkinliklerin yanı sıra yüzme,  buz pateni, jimnastik, satranç, modern dans-bale, müzik, seramik ve  yaratıcı drama etkinlikleri branş öğretmenleri tarafından, branş ile ilgili özel alanlarda yürütülmektedir. Kodlama - robotik eğitimleri ve STEM çalışmaları özel atölyelerde gerçekleştirilir. 
 

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12