Ön Kayıt

Kulüp Tercihleri

Franchise Başvuru


Denizli Sınav Ortaokulu “Photomath: Math In Life” e-Twinning  Projesi

Denizli Sınav Ortaokulu “Photomath: Math In Life” e-Twinning Projesi

Denizli Sınav Ortaokulu “Photomath: Math In Life” e-Twinning Projesi !
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ'NÜN 6.YILI' NDA AYNI KARARLILIKTAYIZ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ'NÜN 6.YILI' NDA AYNI KARARLILIKTAYIZ

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nün 6. yılında Cumhuriyetimize ve Demokrasimize sahip çıkma kararlılığımızı sürdürüyoruz!
BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Neşemizi, hüznümüzü derdimizi ve mutluluğumuzu paylaştığımız en iyi arkadaşımız Babamız... Babalar gününüz kutlu olsun.
LGS SINAVINA GİRECEK OLAN TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİZ

LGS SINAVINA GİRECEK OLAN TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİZ

LGS Sınavına girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar dileriz
SINAV EĞİTİM KURUMLARI "2022 KURUCULAR ZİRVESİ" NDE 2.GÜN

SINAV EĞİTİM KURUMLARI "2022 KURUCULAR ZİRVESİ" NDE 2.GÜN

2022 Kurucular Zirvesi’nin 2.günü Eğitim-Yönetim Danışmanı Sedat Sönmez’in “Optimum Verimlilikte Eğitim Kurumları Yönetimi” sunumuyla ...
SINAV EĞİTİM KURUMLARI "2022 KURUCULAR ZİRVESİ" BAŞLADI

SINAV EĞİTİM KURUMLARI "2022 KURUCULAR ZİRVESİ" BAŞLADI

Sınav Eğitim Kurumları’nın geleneksel olarak düzenlediği “2022 Kurucular Zirvesi” bu yıl Antalya’da yapıldı. Türkiye’nin her yerinden Kurucu Temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen 2022 Kurucular Zirvesi’nin ilk günü açılışını...
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINIZI KUTLUYORUZ

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINIZI KUTLUYORUZ

103 yıl önce Mustafa Kemal önderliğinde yakılan bağımsızlık ve özgürlük meşalemizi aynı inanç ve coşkuyla taşıyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nızı kutluyoruz.
10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI KUTLU OLSUN

10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI KUTLU OLSUN

Sevgi, saygı ve hoşgörü ile aşılamayacak engel yoktur. Engelliler Haftası kutlu olsun!
ÇOCUK VE TAŞINMA

ÇOCUK VE TAŞINMA

Taşınma çocukta heyecan, korku, üzüntü, eğlence gibi birçok duygu yaşamasına neden olur. Taşınma haberi ile çocuğunuza neden taşındığınızı, ne zaman taşınacağınızı anlatın.
ALAN TURİNG

ALAN TURİNG

Alan Turing, düşünülen matematiksel problemlerin algoritma ile betimlenebildiğini ve bu matematiksel betimlemelerin makina kullanılarak çözülebileceğini, bir bakıma ilk bilgisayar sisteminin temelini soyut, düşünsel ve kavramsal olarak kanıtlamıştır.
ÇALIŞKANLIK

ÇALIŞKANLIK

Çalışkanlık Nedir? Nasıl Çalışkan Olunur? Çalışkan İnsanın Özellikleri Nelerdir? Çalışkan Olmanın Avantajları Nelerdir?
SINAV KAYGISI NEDİR? SINAV KAYGISININ ETKİLERİ NELERDİR?

SINAV KAYGISI NEDİR? SINAV KAYGISININ ETKİLERİ NELERDİR?

Sınav kaygısı, ya da başka bir deyişle başarı kaygısı ya da performans kaygısı, sınav sırasında ya da sınavı değerlendirme durumunda yaşanan durumlardır. Bu durumlar, bilişsel, fiziksel, davranışsal ve duyuşsal özellikleri olan , öğrencilerin gerçek performanslarını ortaya koymasına engel olan ve öğrencide gergin bir his oluşmasına neden olan duygu durumudur.
ANAOKULUNA BAŞLAMA YAŞI

ANAOKULUNA BAŞLAMA YAŞI

Çocuklarda anaokuluna başlama yaşı, çocuğun özelliklerine ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Çocuğun doğduktan sonraki ilk üç yılının anne ile beraber geçirmesi oldukça önemlidir. Anne ilk üç yıllık süre içinde çocuğun bütün öz bakımı ve temel eğitimi ile ilgilenmelidir.Anaokuluna başlama yaşı olarak seçilecek en sağlıklı yol ise ilk üç yıl ile ilkokula başlama yaşı olan altı yaş arasıdır.
BLOOM TAM ÖĞRENME MODELİ NEDİR?

BLOOM TAM ÖĞRENME MODELİ NEDİR?

Tam öğrenme modelinde öğrencinin duyuşsal ve bilişsel özellikleri ya da öğretim hizmetinin niteliği çok daha önemlidir. Bloom tarafından bulunan Tam Öğrenme Modelinde önemli olan farklı öğrenme hızlarına sahip olan öğrencilere, öğrenmeleri için gereken zamanın ve imkanların sunulması gerektiğidir. Tam Öğrenme Modelinin amacı öğrencilerin öğrenme becerilerinin ve gücünün artırılması...
YARATICI ÖĞRENME ORTAMI

YARATICI ÖĞRENME ORTAMI

Yaratıcı Öğrenme Ortamı, öğrencilerin kendilerini başarılı ve yeterli hissettikleri, paylaşım ve destek dolu, öğrenciye uygun derecede zorlayıcı görevlerin olduğu, eğlenceyle iç içe, ...
HER GÜN KİTAP OKUMANIN FAYDALARI

HER GÜN KİTAP OKUMANIN FAYDALARI

Kitap okuduğunuz her an aslında beyninizi geliştiriyorsunuz veya bilgilerinizin yenilenmesini sağlıyorsunuz. Kitap okumanın beyin aktivitelerini hızlandırdığını biliyoruz.

ANAOKULU

Sınav Anaokullarında “Mutlu Çocuk, Öğrenen Çocuk” ilkesi temel alınarak çocuk merkezli, yaşayarak öğrenen, oyun temelli bir program uygulanmaktadır. Günlük yaşam becerilerine uygun materyallerle hazırlanmış eğitim ortamlarımızda, çocukların tüm gelişim becerileri göz önünde bulundurularak bireysel ve grup çalışmaları yapılır. Çocukların öğrenmelerinin kalıcı olması ve hedeflenen becerilere ulaşmaları için gelişimlerini destekleyici sarmal bir düzen içerisinde basitten karmaşığa doğru etkinlikler bulunur. 
 
Okul öncesi dönem dediğimiz 3-6 yaş aralığı, çocuğun yaparak-yaşayarak deneyimlediği, gördüğü-duyduğu yani somut olarak duyularıyla tanımlayabildiği her şeye daha çok inanan ve güncel uyarıcılarla desteklenen bir program içeriği ile öğrenme sağlar. Sınav Koleji Anaokullları eğitim programları, okul öncesi çocuğunun kinestetik enerjisine destek vermesine, deneyim ve beceri geliştirmesine, çeşitli problem çözme ve mantık yürütme süreçlerini devreye sokacak düşünme ortamları yaratmaya, dili anlamaya ve doğru kullanmaya özen gösterecek şekilde hazırlanmaktadır.  

 
Sınav Koleji Anaokulları eğitim programı içinde zengin uyarıcıların bulunduğu ortamlar hazırlanır ve çocukların yaşamsal deneyimlerine fırsat sunulur. Sınav Anaokulları olarak önceliğimiz çocuklarımızın merak duygularını geliştirmek, öğrenme motivasyonlarını yükselterek öğrenme heyecanını oluşturmaktır. Anaokulu eğitim programımız 21. yüzyıl becerilerini takip eden, yenilikleri entegre eden, tekrarlar ve eklektik düzen ile içeriği desteklenen ve en önemlisi okul öncesi çocuğunun ilgi ve ihtiyaçlarını önemseyen programlardır. 
 
Sınav Koleji Anaokulları eğitim programında çocuklarımızın gelişim özellikleri ve bireysel farklılıkları dikkate alınır. Çocuklarımızın tek yönlü değil çok yönlü gelişmesi hedeflenir. Bilişsel, fiziksel, dil, sosyo-duygusal gelişim ve öz bakım becerileri desteklenerek problem çözme, analitik ilişki kurma yetilerinin oluşmasını, örüntü tamamlama, sayıları yapılandırma, parça-bütün ilişkisi kurma, tablo okuma, STEM çalışmaları, okuma yazmaya hazırlık etkinliklerine dayanan nitelikli müfredatımız kapsamında görsel ve işitsel hafızalarının gelişmesi desteklenir.
 
 
Eğitim ve öğretim programımız okul öncesi dönemde çocuklarımıza gerekli bilgi, beceri ve davranışları kazandırılır. Sınav Koleji Anaokulları, çocuklarımızı kendine güvenen, olumlu benlik algısı oluşmuş, sosyal duygusal ve bilişsel bakımdan tam donanımlı olarak ilköğretime hazırlamayı amaçlamaktadır. Oyuna dayalı nitelikli ve keyifli eğitim programımız ile birlikte eğlenerek öğreniyor, sonuç yerine süreç odaklı ilerliyoruz.
 
Deneyimli eğitim kadromuz ile bilimsel gelişmeleri sürekli takip ediyoruz. Çocuklarımızı özgün eğitim modeli ve erken çocukluk döneminde fark sağlayan bir eğitim - öğretim anlayışımızla, okul-aile ve çevre işbirliği içerisinde yarınları bugünlerde görmeyi tercih ediyoruz.
 

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12