ÖN KAYIT
SINAV EĞİTİM KURUMLARI ÖĞRENCİLERİNE KÜRESEL EĞİTİM DÜNYASININ KAPILARINI AÇIYOR!

 
Sınav Eğitim Kurumları öğrencilerine  LGS puanına göre iki kat burs imkanı, Amerika ve Avrupa üniversitelerine başvuru-kabul avantajıyla birlikte ders muafiyeti sağlayan Sınav Koleji AP programı ve Sınav Koleji Çift Diploma Programı ile Sınav öğrencilerine küresel eğitim dünyasının kapılarını açıyor.2. YÜZYILDA SINAV EĞİTİM KURUMLARI LGS PUANINA İKİ KAT BURS VERİYOR

 
 
Sınav Eğitim Kurumları LGS puanına göre öğrencilere iki kat burs imkanı sağlıyor. 

 
     
 
*Burs verilecek öğrenci sayıları okullarımızdaki kontenjanlara bağlı olarak değişiklik gösterebilir


 

ABD ÇİFT DİPLOMA PROGRAMI


ABD Çift Diploma Programı, öğrencilere aynı anda iki lise diploması alma fırsatı sunuyor. Öğrenci eğitimine devam ettiği kendi ülkesinden lise diploması alırken aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri'nden de bir lise diploması olarak lise eğitimini tamamlamış oluyor.
 
Uluslararası Çift Lise Diploması ile Eğitimde Sınırlar Kalkıyor

Bu diplomaya sahip olan öğrenciler Amerika'da yaşayan her bir ABD lise öğrencisiyle akademik olarak aynı haklara ve avantajlara sahip oluyor. Bu haklar COGNIA (Amerika Eğitim Bakanlığı'nın diplomalarını tanıdığı akredite kurum) tarafından güvence altına alınıyor.

Öğrenci Avrupa ve Amerika'daki eğitim kurumlarında lise diploması denklik sorunu ile karşılaşmıyor. Program bitiminde öğrenciler bir Amerikan Lisesinden mezun oldukları için yurt dışında üniversitelere başvururken TOEFL sınavına girme mecburiyeti de %90 oranında ortadan kalkıyor. Böylece  “Amerikan Lisesinden Mezun” ifadesi öğrencinin CV'sinde hayat boyunca yer alıyor.

Detaylar İçin Tıklayınız : ABD ÇİFT DİPLOMA PROGRAMI  


 

AP - ADVANCED PLACEMENT PROGRAM
 

 
İleri Düzey Yerleştirme Programı olarak da adlandırılan Advanced Placement (AP) programı, Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) uygulanan ve oradan tüm dünyaya yayılan, eğitimde mükemmeliyeti hedefleyen güçlü, kapsamlı ve çok çalışmayı gerektiren bir program. ABD'nin dışında 60'tan fazla ülkede AP Programı uygulanmakta ve tanınmaktadır.
 
AP Programı öğrencilere, lisedeyken üniversite seviyesindeki dersleri alma ve bu derslerden üniversitede muaf olma imkanı sağlıyor. Özellikle öğrencilerin yurtdışı üniversite başvurularında kabul aşamasında, bir öğrencinin lise döneminde AP dersleri almış ve sınavlardan başarıyla geçmiş olması akademik eğitim için hazır olduğunun bir göstergesi olarak kabul edilmektedir.
 
AP derslerini alıp, sınavlarda başarılı olan öğrenciler hem üniversitelere başvuru sürecinde standart başvuru yapan öğrencilere göre daha avantajlı oluyorlar hem de üniversiteye başladıklarında bu derslerden muaf olma şansını yakalıyorlar. Ayrıca, çift-anadal programlarında (doublemajor) daha kolay okuyabiliyorlar.

Amerika ve Avrupa üniversitelerine başvuru ve kabul avantajıyla birlikte ders muafiyeti sağlayan Sınav Koleji AP programı ve Sınav Koleji Çift Diploma Programı ile Sınav öğrencilerine küresel eğitim dünyasının kapıları daha fazla açılıyor.

Detaylar İçin Tıklayınız :  ADVANCED PLACEMENT PROGRAM


#ap #approgram #advencedplacement #amerika #abd #çiftdiploma #lgs #burs #sınavkolej

 

10 Temmuz 2024
Bunlara da göz atın!